Jak przechowywać nasiona marihuany – 10 przydatnych wskazówek

Odpowiednie przechowywanie nasion marihuany jest niezbędne, aby zachowały one swoje właściwości. Oto kilka praktycznych nakazów i zakazów dotyczących prawidłowego przechowywania nasion konopi.

Nasiona marihuany są cenną inwestycją. Możesz mieć szczęście i mieszkać w kraju, w którym ich uprawa jest legalna (w takim przypadku, masz szczęście). Możesz zbierać nasiona, aby zachować swoją ulubioną genetykę do dnia, w którym zmieni się prawo i uprawa marihuany stanie się legalna.

Możesz być również jedną z niewielu osób, które naprawdę kupują nasiona konopi do celów kolekcjonerskich. Bez względu na to, do której z tych grup należysz, prawidłowe przechowywanie nasion jest niezbędne. Oto kilka porad, dzięki którym przechowywanie nasion marihuany będzie łatwiejsze.

1. Dbaj o to, aby nasiona były suche

Wilgotne lub mokre nasiona zaczną kiełkować, a nawet niewielkie ilości wilgoci wewnątrz opakowania mogą spowodować gnicie i pleśń.

2. Nie pozwól, aby nasiona się przegrzały

Ciepło będzie również zachęcać nasiona do kiełkowania, a wysokie temperatury mogą uszkadzać nasiona marihuany, przez co część z nich może po prostu nie wykiełkować.

3. Przechowuj je w ciemności

Ciemność zachęca nasiona do pozostania w stanie uśpienia; długie wystawianie nasion marihuany na światło może uszkodzić i pogorszyć ich jakość.

4. Nie gnieć nasion

Może się to wydawać oczywiste, ale upewnij się, że nasiona się nie zgniotą podczas przechowywania. Powłoka nasion jest ich elementem ochronnym, więc aby nasionko wykiełkowało, jego zawartość musi pozostać nienaruszona.

5. Przechowuj nasiona w oryginalnych opakowaniach

Wszystkie nasiona marihuany są niemal identyczne, dlatego należy przechowywać je w oryginalnych opakowaniach, aby się nie wymieszały. Może to mieć kolosalne znaczenie podczas uprawy, ponieważ nasiona automatyczne i nasiona regularne mają różne wymagania dotyczące uprawy.

6. Nie narażaj nasion na zbyt niską temperaturę

Zamrażanie nasion marihuany spowoduje uszkodzenie przynajmniej niektórych z nich. Idealnym miejscem do przechowywania nasion marihuany jest lodówka, w której temperatura oscyluje w okolicach 5-6 stopni Celsjusza. W takich warunkach nasiona przechowuje sklep Ganja Farmer.

7. Zachowaj czystość

Dbaj o to, aby miejsce, w którym przechowujesz nasiona było suche i czyste. Pamiętaj również o tym, aby nie dotykać nasion brudnymi dłońmi.

8. Jeszcze raz – lodówka

Nasiona konopi są łakomym kąskiem dla gryzoni lub szkodników. Nie pozwól, aby mogły się one dostać w okolice nasion, bo prawdopodobnie zjedzą je wszystkie. Trzymanie nasion w lodówce jest gwarancją bezpieczeństwa.

9. Kupuj nasiona w renomowanych sklepach

Upewnij się, że kupujesz nasiona marihuany w renomowanym sklepie, który przechowuje je w idealnych warunkach. Nasiona powinny dotrzeć w czystych i oryginalnych opakowaniach. Zwróć uwagę na to, czy opakowanie nie jest zakurzone. Kilkuletnie nasiona marihuany przechowywane w złych warunkach mają marne szansę na wykiełkowanie.

10. Wybieraj nasiona z renomowanych seed banków

Wiesz już, że nasiona należy kupować w pewnych i sprawdzonych sklepach. Tak samo należy postępować, kiedy wybieramy same nasiona. Wybieraj nasiona z renomowanych seed banków, takich jak Royal Queen Seeds, Barney’s Farm, Sensi Seeds, Dinafem, Dutch Passion czy Green House Seeds.


Przestrzegając tych wskazówek dotyczących przechowywania nasion konopi, wskaźnik kiełkowania powinien wynosić około 95% (jeśli kupiłeś nasiona zaufanej firmy w polecanym sklepie). Nasiona można bezpiecznie przechowywać nawet 2-5 lat, jednak im starsze będą nasiona, tym wskaźnik kiełkowania będzie niższy.

Zastanawiasz się, jaka odmiana marihuany będzie dla Ciebie odpowiednia? Skorzystaj z wyszukiwarki na stronie OdmianyMarihuany.pl i znajdź odmianę dopasowaną do Twoich potrzeb. Możesz wyszukać odmiany według efektu, który wywołują (energia, euforia, senność, gadatliwość, śmiech itp), więc z pewnością znajdziesz odmianę, której szukasz!

 

Dodaj komentarz