Waszyngton obniża kary za palenie marihuany w miejscach publicznych do 25 dolarów

WASZYNGTON – cztery lata po tym, jak mieszkańcy stolicy USA zagłosowali za legalizacją konopi indyjskich do celów osobistych, osoby złapane na publicznym paleniu marihuany w Waszyngtonie, otrzymają teraz mandat w wysokości 25$ i nie zostaną aresztowani.

Washington Post informuje, że burmistrz Muriel Bowser i szef policji w Metropolii, Peter Newsham, ogłosili zmianę polityki Dystryktu Kolumbii 21 września 2018 r., która weszła w życie natychmiast.

Policja w Waszyngtonie miała już możliwość rezygnacji z aresztowań za publiczne palenie marihuany, jednak nowe prawo nakazuje wystawianie mandatu, aby funkcjonariusze mogli zająć się poważniejszymi przestępstwami.

Osoby, które kwalifikują się do otrzymania mandatu, muszą udać się na posterunek policji w ciągu 15 dni i zapłacić grzywnę w wysokości 25 USD lub udać się do sądu.

Osoby pełnoletnie w Washington, D.C., mogą posiadać na własny użytek 2 uncje (57 gramów) marihuany. W 2014 roku prawie dwie trzecie wyborców zagłosowało za ustawą, która zalegalizowała posiadanie niewielkich ilości marihuany.

Dodaj komentarz