Policjanci odkryli “jedną z największych plantacji marihuany w Polsce”

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku zlikwidowali “jedną z największych plantacji marihuany w Polsce”. Funkcjonariusze zatrzymali cztery osoby w wieku od 41 do 49 lat, którym grozi do 8 lat więzienia.

Aktualizacja: Jeszcze większą plantację marihuany odkryli bielańscy policjanci. Prawie 2000 roślin konopi indyjskich rosło przy cmentarzu pod Warszawą

W poniedziałek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku dokonali przeszukania budynku mieszkalnego w gminie Borne Sulinowo. Przeszukanie było efektem wcześniej uzyskanych informacji.

Plantacja marihuany w Borne Sulinowo

Przeszukanie piwnicy budynku doprowadziło do odkrycia nielegalnej uprawy marihuany. Policja twierdzi, że była to “jedna z największych plantacji marihuany w Polsce“.

Na miejscu funkcjonariusze odkryli 500 roślin konopi indyjskich oraz ponad 20kg marihuany.

Podkomisarz Anna Gembala z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie szacuje, że z zabezpieczonych roślin i suszu można było przygotować ponad 20 tysięcy “działek” o czarnorynkowej wartości ponad 660 tys. złotych.

Cztery zatrzymane osoby zostały już doprowadzone do Prokuratury Rejonowej w Szczecinku. Zostanie im przedstawiony zarzut uprawy i posiadania znacznej ilości marihuany.

Dodaj komentarz