Legalizacja marihuany w Kanadzie jest wyzwaniem dla psów policyjnych

Legalna marihuana w Kanadzie może oznaczać duże zmiany dla policyjnych psów tropiących. Oficer Jeff Rotinsky, opiekun psów policyjnych w Winnipeg w prowincji Manitoba, powiedział w wywiadzie dla CBC, że jego pies policyjny Mya będzie mieć mniej pracy, gdy legalizacja wejdzie w życie.

Rotinsky powiedział, że Mya, dziewięcioletni owczarek belgijski malinois, został przeszkolony do ostrzegania funkcjonariuszy, kiedy wyczuje jedną z substancji, które są nielegalne.

“Do tych substancji należą metamfetamina, heroina, crack, kokaina” – powiedział Rotinsky. “Jest wytrenowana na haszysz, ekstrakty, psylocybinę – zawartą w magicznych grzybkach – i jest również wyszkolona na ecstasy i fentanyl.”

Ale Mya nie została przeszkolona, by wskazać, którą substancję znalazła.

“Nie może podnieść jednej łapy i powiedzieć, że to marihuana, unieść drugiej łapy i powiedzieć, że to kokaina” – powiedział Rotinsky.

Jednak Mya nie jest jeszcze na emeryturze. Można ją wykorzystać w przypadkach, gdy policja wykonuje nakaz przeszukania i spodziewa się znaleźć inne substancje.

Rotinsky powiedział, że próba przekwalifikowania obecnych psów, by przestały wskazywać na marihuanę, byłaby trudna, więc nowe psy będą musiały być szkolone inaczej.

Wszystkie nowe psy policyjne będą teraz szkolone, aby ignorowały zapach marihuany, ponieważ podczas przeszukania pies mógłby zwracać uwagę na legalną marihuanę, zamiast poszukiwać substancji niedozwolonych.

Dodaj komentarz