Kanadyjczycy świętują pierwszy dzień legalizacji. Palą marihuanę, stojąc w kolejce do sklepu

Kanadyjczycy świętują pierwszy dzień legalnej marihuany do celów rekreacyjnych, paląc na ulicach i czekając w ogromnych kolejkach do  111 sklepów w całym kraju.

Tysiące Kanadyjczyków wyszło na ulice, aby świętować legalizację marihuany rekreacyjnej po prawie stuletnim zakazie.

Kolejki po legalną marihuanę w Kanadzie

Kanada oficjalnie stała się pierwszym krajem grupy G7, który zalegalizował marihuanę, po dwuletnim okresie rząd premiera Justina Trudeau. Premier Kanady ma nadzieję, że sprowadzi dilerów z czarnego rynku do legalnego sektora konopi indyjskich.

Wydaje się, że koneserzy marihuany chętnie będą robić zakupy na legalnym rynku. Przed wszystkimi ze 111 legalnie działających sklepów, które są obecnie otwarte w całym kraju, ustawiły się długie kolejki.

Zanim jeszcze klienci mogli zrobić pierwsze zakupy, palili marihuanę na chodnikach, którą kupili na czarnym rynku.

Eksperci twierdzą, że większość Kanadyjczyków używała marihuany z czarnego rynku podczas środowych uroczystości, ponieważ kilka największych miast w Kanadzie, w tym Toronto i Vancouver, jeszcze nie otworzyło żadnych sklepów.

Pierwszym klientem w sklepie z mariuhaną był dyrektor generalny Canopy Growth - największego producenta i dystrybutora marihuany w Kanadzie

Pierwszym klientem w sklepie z mariuhaną był dyrektor generalny firmy Canopy Growth – największego producenta i dystrybutora marihuany w Kanadzie

“W tym dniu odbędzie się wiele uroczystości, a prawie wszystkie będą z nielegalną marihuaną” w niektórych z największych miast Kanady, powiedział Brad Poulos, ekspert ds. Konopi indyjskich na Uniwersytecie Ryerson w Toronto.

Pomimo niedoboru marihuany w największych miastach Kanady, konsumenci w całym kraju będą mogli kupić legalną marihuanę przez Internet, za pośrednictwem witryn prowadzonych przez władze prowincji lub licencjonowanych sprzedawców detalicznych, chociaż dostawa zajmie kilka dni.

Kolejki po legalną marihuanę w Kanadzie

Nowa Fundlandia i Labrador, najdalej na wschód wysunięte prowincje Kanady, jako pierwsze zaczęły sprzedaż legalnej marihuany równo o północy.

Entuzjaści konopi w prowincji będą mieli największy wybór sklepów, z których 22 będzie działać w godzinach od 9 rano do 2 rano, a przynajmniej niektóre z nich zostaną otwarte o północy w środę.

Legalizacja marihuany w Kanadzie to dzieło premiera Trudeau, który podczas kampanii wyborczej w 2015r. zapewniał, że chce zabrać zysk zorganizowanej przestępczości, uregulować dystrybucję i konsumpcję marihuany, którą miliony Kanadyjczyków spożywało nielegalnie.

 

Dodaj komentarz