Kandydat na Prezydenta Krakowa chce dekryminalizacji marihuany w Krakowie

W niedzielę 21 października, odbyła się pierwsza tura wyborów samorządowych. Naszą szczególną uwagę zwrócił kandydat na Prezydenta Miasta Kraków – Konrad Berkowicz, który chciał dekryminalizacji niewielkich ilości marihuany dla mieszkańców Krakowa.

Niedawno Kraków uzyskał autonomię w kwestii zakazywania sprzedaży alkoholu po godzinie 22, która wejdzie w życie od 1 stycznia 2019r. i będzie obowiązywać na terenie Starego Miasta i Kazimierza.

Idąc tym tropem, Kondrad Berkowicz umieścił na swoim Facebookowym profilu wpis, na którym wyraził chęć uzyskania podobnej autonomii w kwestii karania mieszkańców Krakowa za posiadanie niewielkich ilości marihuany.

“Ostatnio Miastu Kraków udało się uzyskać dla gmin autonomię w kwestii zakazywania bądź nie sprzedaży alkoholu po 22. Chcemy uzyskać podobną autonomię w kwestii karania mieszkańców Krakowa za posiadanie niewielkiej ilości marihuany. 

Zarówno alkohol, jak i marihuana mogą uzależnić. Nie jest to jednak powód, by karać więzieniem za wypicie piwa. Podobnie nie ma powodu, by karać więzieniem za zapalenie jointa.

Okazjonalne palenie marihuany stało się wśród pokolenia ludzi do 30 roku życia powszechne. Traktowanie ich przez prawo jak kryminalistów jest niemądre i szkodliwe.  – pisze Konrad Berkowicz.

 

Panu Konradowi Berkowicz niestety nie udało się zakwalifikować do drugiej tury głosowania, uzyskując 2,8% głosów. Według nieoficjalnych wyników, rywalizację o urząd prezydenta Krakowa wygrał Jacek Majchrowski z wynikiem 43,7%. Kandydatka PiS, Małgorzata Wassermann zajęła drugie miejsce, otrzymując 33,6% głosów, a trzecie miejsce zajął Łukasz Gibała, który uzyskał 16,8%.

 

Dodaj komentarz