Będą uprawy medycznej marihuany w Polsce! Pierwsza powstanie w Kielcach

W ubiegłym tygodniu dwie firmy uzyskały zgodę na import medycznej marihuany do Polski. 25 października Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych zatwierdził wprowadzenie do obrotu suszu konopi indyjskich przez firmę Spectrum Cannabis. Dzień później firma Aurora Cannabis otrzymała zgodę od Ministerstwa Zdrowia na import medycznej marihuany do Warszawskiego szpitala.

Te informacje ucieszyły pacjentów w Polsce, którzy czekali na dostęp do leków na bazie konopi. Największym problemem była dla nich cena medycznej marihuany importowanej zza granicy, która oscylować będzie w granicach 50-65zł. Zdecydowana większość słusznie zauważyła, że susz mógłby być tańszy, gdyby marihuana do celów leczniczych była uprawiana w Polsce. Mamy dobrą wiadomość – będą uprawy medycznej marihuany w Polsce – zapewnia Liroy.

Kiedy medyczna marihuana będzie uprawiana w Polsce?

Piotr “Liroy” Marzec wraz z Tomaszem Witkowskim z firmy Spectrum Cannabis w rozmowie z Patrickiem Ney zdradzili, kiedy będą uprawy medycznej marihuany w Polsce. 20 lipca Prezydent podpisał “ustawę o dopalaczach”, w której Liroy sprytnie umieścił zapis o możliwości stworzenia ustaw marihuany medycznej w Polsce.

W tym roku, dokładnie 20 lipca udało mi się przeprowadzić to, co zostało wycięte z mojej ustawy, czyli uprawy w Polsce. 20 lipca w tzw. ustawie o dopalaczach włożyłem uprawy medycznej marihuany – nie tyle ja, co niejako rękoma policji. Włożyliśmy ustawę, która została przygotowana przez nasz team, do ustawy o dopalaczach. W tej chwili, od 20 lipca jest zatwierdzona przez senat i prezydenta – można uprawiać.

W tej chwili poszerzamy wachlarz upraw o kolejne firmy, takie jak tutaj (Spectrum Cannabis – przyp. red.), które będą mogły legalnie uprawiać marihuanę w Polsce. […]” – zdradził Piotr Liroy Marzec.

Jeśli jest taka możliwość, na pewno to rozważymy” – dodał Tomasz Witkowski ze Spectrum Cannabis.

“Już zaczyna się w tej chwili. Musze powiedzieć, że firmy, które powstały w Polsce, w tej chwili starają się o licencję […] jest kilka, które dostały licencję lub są w przededniu dostania, choćby Pol Cannabis. Z tego co wiem, Pol Cannabis ma uprawiać w Kielach. [..] Chcieli tę przepakowanie i uprawę robić w Warszawie bądź w Gdańsku, ja namówiłem ich, żeby robili to w Kielcach, ponieważ są tam lepsze warunki.” – dodał Piotr Liroy Marzec.

Dodaj komentarz