Kanadyjska firma chce sprzedawać gram marihuany za 100 dolarów

Skargi na wysokie ceny marihuany stały się powszechne w całej Kanadzie od momentu zalegalizowania konsumpcji rekreacyjnej w zeszłym miesiącu. Ale zamiast rozwiązać ten problem, oferując tańsze kwiaty konopi, prezes kanadyjskiej firmy zajmującej się uprawą konopi, Torsten Kuenzlen chce zrobić dokładnie odwrotnie. Torsten i jego firma Sundial z siedzibą w Albercie – planują rozpocząć sprzedaż 1 grama za 100$.

“Zwróć uwagę na nasze sto dolarowe gramy w przyszłym roku”, ogłosił wczoraj na konferencji Marijuana Business Daily w Las Vegas. “To będzie świetna jazda.”

To jest jazda, którą Kuenzlen chce przekazać innym firmom zajmującymi się konopiami indyjskimi, aby rozwinąć przemysł, który, jak twierdzi, utknął w przestarzałym sposobie myślenia, w którym ważne jest, na ilu metrach kwadratowych można uprawiać marihuanę, zamiast zwrócić uwagę na to, ile dochodu można uzyskać z metra kwadratowego, kiedy uprawia się marihuanę premium.

“W tej chwili cena za gram marihuany najwyższej jakości wynosi około 27 USD – w przyszłości będzie to brzmiało jak żart, kiedy zaczniemy sprzedawać 1 gram za 100 dolarów.”

Odważne posunięcie Sundialu jest próbą zaspokojenia oczywistego, ale przeoczonego obszaru popytu – twierdzi Kuenzlen.

“Konsumenci chcą większej różnorodności, koneserzy chcą lepszej jakości, a teraz różnica między zwykłą marihuaną a najlepszą marihuaną wynosi około 2$ [za gram]” – zauważył. “Tymczasem różnica między tanim winem a premium winem wynosi setki lub więcej dolarów. Sundial chce stworzyć równie szeroki asortyment odmian marihuany.”

A dla sceptyków, którzy uważają, że rynek marihuany premium jest nie do utrzymania, Kuenzlen zaleca przyjrzenie się tendencjom rynkowym w kategorii alkoholu premium.

Czy kiedykolwiek spadły ceny najlepszych marek wina i whisky na świecie? Nie, i nigdy nie będą“, powiedział i spodziewa się, że tak samo stanie się z marihuaną premium. Czy jednak koneserzy będą w stanie zapłacić 100$ za gram marihuany premium, kiedy najwyższej jakości medyczna marihuana w Kanadzie kosztuje zaledwie kilka dolarów?

Dodaj komentarz