Brzesko: Mężczyzna wynajął dom i założył uprawę marihuany w piwnicy

Zdziwienie i zaskoczenie malowało się na twarzy właścicielki domu, która doglądając swojego dobytku znalazła w nim krzaki konopi indyjskich. Kobieta jakiś czas temu wynajęła dom młodemu mężczyźnie.

Lokator w piwnicach domu założył sobie uprawę konopi indyjskich. Sprawa wyszła na jaw, kiedy kobieta zaniepokoiła się dużym poborem prądu, weszła do środka i odkryła nielegalną uprawę konopi indyjskich.

11 listopada 2018 r. w godzinach popołudniowych brzescy policjanci otrzymali zgłoszenie, że właścicielka jednego z domów terenie gminy Szczurowa odkryła nielegalną uprawę marihuany.

Wysoki pobór prądu doprowadził do odkrycia uprawy

Mężczyzna wynajął dom i założył w nim uprawę marihuany

Policjanci na miejscu usłyszeli od właścicielki, że wynajmuje ona dom 25–latkowi. Podczas doglądania posesji stwierdziła nadmierny pobór prądu i to, że licznik cały czas się kręci, pomimo nieobecność domowników. Postanowiła wejść do środka i sprawdzić co się dzieje.

W piwnicy domu zamontowane były dodatkowe drzwi, których wcześniej nie było, a w środku paliło się światło. Po ich sforsowaniu kobieta odkryła w pomieszczeniu 45 krzaków konopi indyjskich o wysokości 30-40 centymetrów, posadzonych w doniczkach.

W pomieszczeniu zamontowane były nagrzewnice i lampy do uprawy. Właścicielka nie zwlekając, o wszystkim powiadomiła policjantów, którzy zabezpieczyli nielegalną uprawę. 25-latek odpowie za uprawę konopi indyjskich, za co kodeks karny przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz