Grecja wydaje pierwsze licencje na uprawę medycznej marihuany

W poniedziałek Grecja wydała dwie pierwsze medyczne licencje na uprawę konopi indyjskich prywatnym firmom Biomecann i Bioprocann. Licencje oznaczają, że obie firmy mogą rozpocząć uprawę konopi indyjskich w Grecji. Oczekuje się, że krajowe uprawy wygenerują setki nowych miejsc pracy i przyciągną krajowych i międzynarodowych inwestorów. Do końca roku Ministerstwo Gospodarki i Rozwoju Grecji wyda 14 licencji na uprawę medycznej marihuany.

Biomecann z siedzibą w  Larisa i Bioprocann z siedzibą w Koryncie to tylko dwie prywatne firmy, które otrzymały licencje na uprawę konopi indyjskich do celów medycznych. Urzędnicy twierdzą, że do końca roku wydadzą kolejnych dwanaście. 14 licencjonowanych upraw to inwestycja warta 212 mln $, które może stworzyć ponad 750 nowych miejsc pracy.

Pacjenci w Grecji mieli dostęp do medycznej marihuany od 2017 roku, kiedy Grecja stała się szóstym krajem UE, który zalegalizował używanie marihuany do celów medycznych. Wkrótce Grecja otworzyła się na import marihuany i zrewitalizowała swój przemysł konopny.

W marcu tego roku kraj zalegalizował krajową uprawę i produkcję marihuany. Podczas gdy licencjonowani prywatni hodowcy z pewnością będą sprzedawać produkt krajowym sprzedawcom, celem jest eksport do innych krajów. Greccy pacjenci nie mają dostępu do marihuany. Teraz grecji Rząd pracuje nad tym, aby eksport marihuany stał się częścią wizji ożywienia gospodarczego.

Po ustanowieniu niezbędnych ram legislacyjnych i regulacyjnych, urzędnicy Grecji zorganizowali szereg prestiżowych spotkań, aby pozyskać inwestorów. Chociaż kilka krajów Unii Europejskiej wyprzedziło Grecję w tworzeniu upraw przemysłowych, to kraj ma nadzieję, że jego prawo zachęci międzynarodowych inwestorów do stworzenia upraw w Grecji.

Grecja chce stać się ważnym graczem na międzynarodowej arenie uprawy medycznej marihuany. Chce konkurować z czołowymi europejskimi eksporterami, takimi jak Dania i Wielka Brytania. Jak dotąd nie ma jednak planów, aby zalegalizować i uregulować używanie marihuany do celów rekreacyjnych.

Dodaj komentarz