Massachusetts: Konsumenci wydali 440,000$ w pierwszym dniu legalnej sprzedaży marihuany

W ubiegły wtorek, pierwszego dnia legalnej sprzedaży marihuany w Massachusetts konsumenci wydali 440,011 dolarów w dwóch sklepach i kupili ponad 10 700 produktów, wynika z danych opublikowanych przez państwową Komisję Kontroli Konopi w środę po południu.

W dwóch pierwszych sklepach klienci mogli kupić koncentraty z konopi indyjskich, skręcone jointy, żywność zawierającą THC oraz kwiaty różnych odmian marihuany, takie jak Sour DieselJack HererBubba Kush czy Grand Daddy Purple.

Na produkty z konopi indyjskich został nałożony podatek od sprzedaży w wysokości 6,25% i podatek akcyzowy w wysokości 10,75%. W pierwszym dniu legalnej sprzedaży marihuany, stan Massachusetts zarobił około 74,800 dolarów z podatków od sprzedaży.

New England Treatment Access (NETA), sklep w Northampton, w pierwszym dniu sprzedaży obsłużył około 2 000 klientów, podczas gdy sklep Cultivate w Leicester obsłużył około 1000 klientów.

Setki klientów zgromadziło się w długich kolejkach w obu sklepach we wtorek i środę, czekając w niektórych przypadkach ponad trzy godziny, aby mieć szansę na pierwszy zakup legalnej marihuany. NETA i Cultivate wyprzedały wiele produktów już pierwszego dnia, jednak zapasy zostały uzupełnione już w środę.

Dodaj komentarz