2 miliony dolarów w 5 dni – marihuana w Massachusetts sprzedaje się jak świeże bułeczki

W ciągu pierwszych pięciu dni od rozpoczęcia sprzedaży marihuany rekreacyjnej dwa licencjonowane sklepy w Massachusetts osiągnęły przychód ponad 2 milionów dolarów ze sprzedaży detalicznej. Dane o sprzedaży za okres od 20 listopada do 25 listopada zostały opublikowane we wtorek przez państwową Komisję Kontroli Konopi.

We wtorek, pierwszego dnia legalnej sprzedaży w Massachusetts, sprzedaż w dwóch sklepach z marihuaną przekroczyła 440,000 $. Najgorętszym dniem sprzedaży konopi był black friday, kiedy sprzedaż ponad 12.000 produktów wygenerowała prawie 480,000 $ przychodu.

Statystyki pokazują, że jeden klient kupował średnio trzy produkty o łącznej wartości 39,33$. W ciągu pięciu pierwszych dni sprzedaży dwa sklepy sprzedały ponad 56 000 produktów z konopi indyjskich, w tym susz, haszysz, skręcone jointy, ekstrakty i produkty spożywcze.

1000 klientów każdego dnia

Sklep Cultivate w Leicester przyciągnął tyle klientów, że urzędnicy miejscy zwołali nadzwyczajne zebranie w poniedziałek wieczorem, aby omówić zatory w mieście. Kierownictwo przychodni oznajmiło, że każdego dnia przyjmuje około 1000 klientów.

Sklepy Cultivate i New England Treatment Acces są jedynymi licencjonowanymi sklepami z marihuaną na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Organy nadzoru Massachusetts wydały niedawno licencje dla sklepów w Salem, Wareham i Easthampton, a konsumenci mają nadzieję, że sklepy w tych miastach zostaną otwarte jak najszybciej.

Burmistrz Marty Walsh z Bostonu powiedział, że pierwszy koncesjonowany sklep w tym mieście powinien zostać otwartt na początku przyszłego roku. Wyborcy w Massachusetts zagłosowali za legalizacją marihuany pod koniec 2016 roku, a według nowego prawa mogą posiadać w domu 280g suszu konopi indyjskich.

 

Dodaj komentarz