Kanadyjscy konsumenci znajdują w marihuanie pleśń i owady

Ogólnokrajowa legalizacja marihuany w Kanadzie miała wyprzeć czarny rynek. Ale konsumenci konopi indyjskich w Ontario coraz częściej rezygnują z legalnego rynku i wracają do dilerów na czarnym rynku. Czemu? Ponieważ Ontario Cannabis Store, obecnie jedyny legalny, licencjonowany i podlegający regulacjom sprzedawca detaliczny w prowincji, wciąż zawodzi.

Detaliczna sprzedaż marihuany rozpoczęła się w październiku, a firma OCS spotkała się z poważnymi naruszeniami prywatności klientów, paczkami wysłanymi pod zły adres i nieprawidłowo oznakowanymi produktami (np. 13% THC w marihuanie zamiast deklarowanych 24%), a ostatnio konsumenci zauważyli pleśń i obecność szkodników na marihuanie. Co najmniej sześć partii konopi zawierało owady żyjące na konopiach.

Informacje o szkodnikach na legalnej marihuanie szybko rozprzestrzeniły się na portalu Reddit. Setki konsumentów zaczęło udostępniać zdjęcia produktów, na których widać obecność owadów na kwiatach. Niektóre z nich były martwe, inne jeszcze żyły, a po niektórych zostały tylko gniazda.

Użytkownicy Reddit’a utworzyli wątek, w którym zebrali wszystkie numery skażonych partii. Wszystkie należały do kanadyjskiego producenta RedeCan. Konsumenci oczekiwali, że będą mogli wymienić zanieczyszczony produkt, jednak Ontario Cannabis Store odmówił nie tylko wymiany, ale także wycofania produktu ze sprzedaży. Zanieczyszczona marihuana jest więc nadal obecna w sprzedaży.

Pleśń jest zła. Ale czy owady również?

Na stronie internetowej producenta RedeCan możemy przeczytać “Quality is king”, ale konsumenci, którzy znaleźli szkodniki i pleśń w konopiach zapewne mogą podważyć slogan firmy. Pleśń na marihuanie jest bardzo szkodliwa i takiego suszu absolutnie nie powinno się palić. Ale co z owadami, które zamieszkiwały na konopiach?

Obecność szkodników nie musi oznaczać, że marihuana jest słabej jakości, jednak oczywiste jest, że konsumenci zdecydowanie woleliby ich unikać. Mogą one jednak odgrywać istotną rolę w procesie uprawy roślin, pomagając chronić zdrowie roślin bez użycia pestycydów. O tym mówił rzecznik RedeCan, w odpowiedzi na skargi klientów.

Rozmawiając z CityNews podczas zwiedzania zakładu RedeCan, hodowca Rick Redecop, prezes i mistrz uprawy oznajmił, że firma używa maleńkich roztoczy,a by powstrzymać rozprzestrzenianie się przędziorków, których plaga może zniszczyć całą uprawę.

Wykorzystywanie drapieżnych roztoczy oznacza, że RedeCan nie musi uciekać się do pestycydów. A to zapewnia firmie dwie rzeczy. Przede wszystkim zapewniają, że nie będą działać wbrew wyjątkowo rygorystycznym wymogom testowym Health Canada dotyczącymi obecności pestycydów. Po drugie, RedeCan może pochwalić się swoimi “ekologicznymi” metodami uprawy.

“Wiemy, że [błędy] nie mają żadnych złych skutków. W rzeczywistości jest to bezpieczniejszy produkt, ponieważ nie zawiera pestycydów “- powiedział Redecop w oświadczeniu firmy.

Dodaj komentarz