Od dzisiaj w stanie Michigan marihuana jest legalna

Od dziś rekreacyjna marihuana jest już legalna w stanie Michigan, jednak mieszkańcy nie znajdą miejsca, w którym będą mogli ją legalnie kupić. Urzędnicy twierdzą, że pierwsze sklepy z legalną marihuaną zostaną otwarte w 2020 roku. Do końca roku przedsiębiorcy mogą składać wnioski o licencje na sprzedaż legalnej trawki.

Od 6 grudnia 2018r. osoby w wieku 21 lat i starsze mogą posiadać do 2,5 uncji marihuany (około 70g) i przechowywać 10 uncji (około 280g) w domu. Prawo zezwala również na uprawę do 12 roślin w domu.

Co będzie nielegalne?

-Nie wolno używać marihuany w miejscach publicznych.
-Nie wolno wnosić marihuany na teren szkoły lub więzienia.
-Pod wpływem marihuany nie wolno prowadzić samochodu ani łodzi.
-Nie możesz uprawiać marihuany w miejscu, które jest widoczne z ulicy, więc jedyną możliwością pozostaje uprawa marihuany indoor.
-W przypadku osób poniżej 21 roku życia, posiadanie lub używanie marihuany rekreacyjnej nadal będzie nielegalne.

Jakie są kary za złamanie prawa?

-Posiadanie od 70g do 140g marihuany będzie wykroczeniem karanym grzywną w wysokości do 1,000$. Trzecie i kolejne wykroczenia będą karane grzywną w wysokości do 2,000 $.

-Jeśli masz mniej niż 21 lat, a zostaniesz złapany z marihuaną, popełnisz wykroczenie. Dla osób w wieku od 18 do 20 lat kara będzie wynosić 100 $. Osobom poniżej 18 roku życia, oprócz grzywny towarzyszyć będzie obowiązkowe stawienie się w poradni narkotykowej.

-Posiadanie do 70g marihuany przez osobę poniżej 21 roku życia jest wykroczeniem karanym grzywną w wysokości 100$. Posiadanie powyżej 70g będzie skutkowało wyższą grzywną.

Czy można kupić marihuanę w Michigan?

-Stan nadal pracuje nad licencjonowaniem sprzedaży marihuany rekreacyjnej, co oznacza, że obecnie nie ma jeszcze sklepów z legalną trawką do celów rekreacyjnych. Jedyną możliwością jest posiadanie karty pacjenta, która pozwala na zakup konopi w przychodniach z medyczną marihuaną. Do tej pory zatwierdzono 67 licencji na sprzedaż konopi, z których 40 to apteki, ale mogą one sprzedawać susz jedynie pacjentom, a nie konsumentom rekreacyjnym.

-Jak wspomniałem wcześniej, mieszkańcy Michigan mogą uprawiać do 12 roślin w domu.

-Osoby powyżej 21 roku życia mogą rozdawać do 70g, ale nie powinny za nią pobiegać opłaty. Rozdawanie marihuany osobom poniżej 21 roku życia będzie również nielegalne.

 

Dodaj komentarz