Aurora Cannabis będzie dostarczać medyczną marihuanę do Luksemburga

Aurora Cannabis Inc., jeden z kanadyjskich producentów marihuany, ogłosił w czwartek, że jej całkowicie zależna spółka, Aurora Europe GmbH, została wybrana przez luksemburskie ministerstwo zdrowia do dostarczenia medycznej marihuany do Luksemburga. Firma otrzymała wstępne zamówienie na ~ 20 kilogramów.

Globalny dyrektor ds. Rozwoju działalności Aurora, Neil Belot oświadczył: “Według naszej wiedzy, Aurora jest pierwszym producentem konopi indyjskich wybranym przez luksemburskie ministerstwo zdrowia, który dostarczać będzie susz kwiatów konopi. Jest to odzwierciedlenie zaufania, jakim obdarzyły nas rządy i organy regulacyjne na całym świecie. Z niecierpliwością czekamy na zaopatrzenie pacjentów w siódmym kraju Unii Europejskiej, do którego będziemy eksportować rośliny lub produkty, aby zaspokoić rosnący popyt pacjentów. ”

Aurora Cannabis otrzymała wszystkie wymagane zezwolenia, takie jak pozwolenia na przywóz marihuany medycznej do Pharmacie et des Medicaments w Luksemburgu.

Z siedzibą w Edmonton w prowincji Alberta, Aurora Cannabis jest jedną z wiodących firm zajmujących się konopiami indyjskimi, prowadzącą sprzedaż i działalność na pięciu kontynentach oraz mocą produkcyjną wynoszącą ponad 500 000 kg rocznie.

Na początku grudnia przywódcy trzech partii koalicyjnych – Partii Demokratycznej (DP), Luksemburskiej Socjalistycznej Partii Robotniczej (LSAP) i Zielonych (déi gréng) potwierdzili, że kraj zalegalizuje marihuanę do celów rekreacyjnych.

Dodaj komentarz