112kg marihuany w transporcie mandarynek z Hiszpanii

Policjanci z CBŚP w Białymstoku wraz  funkcjonariuszami Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego z Łodzi przejęli ponad 112 kg marihuany. Do sprawy zatrzymano kierowcę, który wraz z transportem mandarynek przewoził marihuanę wartą ponad 3 miliony złotych.

Policjanci otrzymali informację, że jedna z dróg lądowych może być szlakiem przemytu. Informacja szybko okazała się prawdziwa. Funkcjonariusze zatrzymali samochód ciężarowy jadący drogą krajową S8.

Marihuana w transporcie mandarynek

Na jednym z parkingów w okolicy Zduńskiej Woli okazało się, że w transporcie mandarynek z Hiszpanii ukryte zostały 122 kilogramy marihuany. W przeszukaniu uczestniczył również pies policyjny KAS, który jest przeszkolony do wykrywania substancji psychoaktywnych.

Służby znalazły w lukach technicznych naczepy 32 plastikowe worki, które wypełnione były suszem konopi indyjskich. Do sprawy zatrzymano 52-letniego kierowcę tira, któremu przedstawiono zarzut wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznych środków odurzających. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Dodaj komentarz