Jak sprawdzić jakość nasion konopi indyjskich?

Istnieje wiele procedur i czynników, które hodowcy marihuany będą wykonywać i rozważać, gdy będą dążyć do zdrowej uprawy marihuany, zdolnej do uzyskania plonu o odpowiedniej jakości i maksymalnej ilości. Jednym z takich czynników, które należy rozważyć przed rozpoczęciem tego procesu, jest sama jakość samych nasion konopi.

Nie ma wątpliwości, że składniki odżywcze, woda, oświetlenie i inne potrzebne czynniki są odpowiedzialne za jakość uprawy. Zdrowe nasiona umożliwiają jednak lepszy start roślinie.

Oto kilka wskazówek, dzięki którym będziesz w stanie rozpoznać jakość nasion.

Wygląd nasion marihuany

Nasiona marihuany o przyzwoitej jakości mają pewne walory estetyczne, więc można je wykorzystać do odróżnienia od słabych jakościowo odpowiedników. Po pierwsze, zdrowsze nasiona zwykle mają skorupki o ciemniejszych kolorach, wyglądające na brązowe lub szare z elementami czerni. W przypadku niektórych odmian wygląda to trochę jak “tygrysi wzór”.

Niedojrzałe nasiona najprawdopodobniej mają zielony lub białawy wygląd. Nasiona tego koloru prawdopodobnie nie wykiełkują i nie wyprodukują zdrowej rośliny konopi. Zdrowsze nasiona zwykle posiadają plamy i paski na skorupce.

Te ciemniejsze i zdrowsze nasiona są często twardsze – inny czynnik, który może wskazywać na zdrowie i witalność nasion konopi. Podczas umieszczania nasion między palcem wskazującym i kciukiem, zdrowe nasiona powinny być wystarczająco twarde, aby znieść ciężar i pozostać nietknięte.

Nasiona, które pękają, a nawet całkowicie się kruszą, wskazują na zły stan ich zdrowia. Małe pęknięcia w powłoce zewnętrznej oznaczają, że nasiona są słabe i nie są zdrowe.

Zdrowe nasiona wyglądają tak, jakby miały na sobie powłokę wosku lub jakby były lakierowane. Weź swoje nasiona do miejsca dobrze oświetlonego, jeśli są one zdrowe, powinny mieć połysk na powierzchni.

Czy unoszą się na powierzchni?

Niezwykle łatwym i opłacalnym sposobem testowania nasion konopi jest sprawdzenie, czy pływają one w wodzie. Napełnij pojemnik czystą, najlepiej destylowaną wodą i umieść nasiona na powierzchni. Wróć do nich za godzinę lub dwie. Nasiona, które opadły na dno pojemnika, prawdopodobnie będą zdrowe i gotowe do kiełkowania.

Nasiona pływające są prawdopodobnie niezdrowe i nie warte swojej ceny. Przeprowadź to badanie tuż przed kiełkowaniem, ponieważ nasiona muszą być suche, aby prawidłowo je przechowywać.

Nasiona autoflowering często mają twardszą skorupkę od zwykłych nasion i często pozostają na powierzchni wody dłużej, niż nasiona regularne. Nawet po 24 godzinach spędzonych w wodzie, mogą nie opaść na powierzchnię i nie musi to świadczyć o ich złym stanie zdrowia. Ostateczne sprawdzenie ich stanu zdrowia będzie miało podczas kiełkowania. Jeśli nasiona nie wykiełkują w odpowiednich warunkach, oznacza to, że nie były zdrowe.

Zobacz też: Jak kiełkować nasiona marihuany?

Źródło nasion

Im bardziej wiarygodne jest źródło, z którego kupujesz nasiona, tym lepsza będzie ich jakość. Sklepy z nasionami marihuany, które nie mają zbyt dużego obrotu, często w swoich magazynach posiadają stare nasiona, które mogły nie być przechowywane w odpowiednich warunkach. Warto jest więc wybierać popularne sklepy, w których ruch magazynowy jest spory, co prowadzi do częstszych dostaw świeżych nasion.

Na rynku jest jednak coraz więcej sklepów z nasionami, o których działalności nie można zbyt wiele powiedzieć. Godnym polecenia sklepem jest GanjaFarmer, który w tym roku obchodzi dziesięciolecie istnienia na polskim rynku. Jego klienci regularnie czyszczą magazyny, dzięki czemu mamy pewność, że towar w ich magazynie jest zawsze świeży.

Dodaj komentarz