Legalizacja marihuany głównym celem Gubernatora Nowego Jorku

Gubernator Nowego Jorku, Andrew Cuomo uczynił legalizację marihuany rekreacyjnej dla dorosłych głównym celem na pierwsze 100 dni swojej nowej kadencji.

Cuomo, który został ponownie wybrany w listopadowych wyborach w połowie kadencji, ogłosił w poniedziałek rano priorytety swojej administracji na 2019 r. w przemówieniu do nowojorskiego związku adwokackiego.

“Musimy także zakończyć niepotrzebne i niesprawiedliwe wyroki karne i wyniszczające piętno kryminalne i zalegalizować używanie rekreacyjnej marihuany dla dorosłych raz na zawsze” – powiedział Cuomo.

Cuomo powiedział na spotkaniu prawników na Manhattanie, że konieczna jest również dodatkowa reforma.

“Mamy dwa systemy sądownictwa karnego: jeden dla bogatych, a drugi dla wszystkich” – powiedział Cuomo. “I to się skończy.”

Rok temu był przeciwny, w tym roku jest zagorzałym zwolennikiem legalizacji

W zeszłym roku Cuomo scharakteryzował marihuanę jako “furtka do narkotyków” i sprzeciwił się legalizacji marihuany rekreacyjnej. Ale w tym roku gubernator zlecił nowojorskiemu Departamentowi Zdrowia zbadanie problemu.

W raporcie opublikowanym w lipcu departament stwierdził, że “opodatkowanie i regulowanie marihuany znacznie przewyższa wszelkie potencjalne negatywne konsekwencje.” Raport zalecił zalegalizowanie używania marihuany w celach rekreacyjnych dla dorosłych, a prognozowane wpływy z podatków państwowych mają wynieść ponad 1,3 miliarda dolarów rocznie.

Opinia publiczna także sprzyja legalizacji marihuany rekreacyjnej. W maju sondaż wykazał, że 63 procent wyborców z Nowego Jorku popiera “umożliwienie dorosłym legalnego posiadania niewielkiej ilości marihuany do osobistego użytku”.

 

Dodaj komentarz