Czy marihuana może zlikwidować kaca?

Czy piliście alkohol ubiegłej nocy? Być może zaczęło się od jednego drinka. Pierwszy drink szybko zamienił się w drugi, drugi w trzeci i tak dalej. Następnego dnia człowiek budzi się z bólem głowy i mdłościami, co właśnie jest nazywane kacem.

Temat leczenia kaca marihuaną jest aktualny często, nie tylko w weekendy. Zacznijmy od tego, czym ów kac jest spowodowany.

  • Alkohol sprawia, że organizm produkuje większe ilości moczu. Z kolei częstsze niż zwykle oddawanie moczu może prowadzić do odwodnienia, które objawia się zawrotami głowy i zwiększeniem pragnienia.
  • Alkohol wywołuje reakcje zapalną ze strony układu immunologicznego. Układ odpornościowy może wywołać pewne zaburzenia takie jak trudności z koncentracją, zaburzenia pamięci, zmniejszenie apetytu i utratę zainteresowania zwykłymi czynnościami.
  • Alkohol podrażnia błonę śluzową żołądka. Alkohol zwiększa produkcje kwasu w żołądku i opóźnia opróżnianie żołądka. Zwiększona produkcja kwasów może powodować ból brzucha, nudności i wymioty.
  • Alkohol powoduje, że naczynia krwionośne rozszerzają się, co może prowadzić do bólów głowy.

Marihuana nie pomoże tylko na jeden z powyższych skutków używania alkoholu – odwodnienie. Aby temu zaradzić, należy spożywać najwięcej płynów jak to możliwe, aby uzupełnić braki w organizmie i wypłukać toksyny, które niszczą od wewnątrz. Marihuana jest dobrze znana z tego, że zwiększa apetyt. Może też pomóc w leczeniu nudności, które są jedną z najbardziej typowych objawów na kaca spowodowanego alkoholem. Najczęstszym objawem jest ból głowy, w którego leczeniu marihuana może również pomóc.

Prawdopodobnie najlepszą rzeczą jaką marihuana może zrobić to zlikwidowanie samego kaca. Spożywanie marihuany może zapewnić euforie, która pomoże lepiej radzić sobie z kacem, podczas gdy płyny i konopie będą uwalniały swoją magię. Jeśli mieliście kaca, to na własnej skórze możecie sprawdzić, dlaczego marihuana jest bezpieczniejsza niż alkohol. Mamy nadzieję, że ludzie będą pić coraz mniej, a jeśli następnego dnia będą mieli kaca giganta, to chociaż będą mieli schowane troszkę magicznego zioła.

Dodaj komentarz