5 powodów dlaczego sportowcy preferują marihuanę

Wielu sportowców światowej klasy zostało ukaranych za palenie marihuany, ale naukowcy sugerują, że nie był to najmądrzejszy wybór.

W ubiegłym tygodniu komisarz NFL Roger Goodell ogłosił , że jest on otwarty na używanie marihuany przez graczy w stanach, gdzie jest ona legalna.

Rzeczywiście, ligi sportowe takie jak NFL lub NBA były znane z używania marihuany. Istnieje wiele powodów, dla sportowcy powinni być dopuszczeni do stosowania marihuany bez obaw o konsekwencje.

1. Jest to bezpieczniejszy sposób eliminowania bólu.

Potencjał marihuany w celu łagodzenia bólu został zauważony przez wielu w graczy NFL, został on również potwierdzony przez komisarza NFL Goodell’a zeszłym tygodniu.

Jako były zawodnik Denver Broncos Nate Jackson wyjaśnił w The Denver Post, że gracze NFL “żyją w dużym bólu  na co dzień, a marihuana pomaga się z tym uporać.”

Zespoły nie używają opioidowych środków przeciwbólowych, które są bardzo uzależniające,” dodaje Jackson. A to może mieć długotrwały wpływ na dalszą grę. Marihuana nie powoduje takich efektów. “

2. Marihuana nie zaburza funkcji płuc

Można się zastanawiać, dlaczego sportowcy mogliby palić marihuanę, biorąc pod uwagę znaczenie zdrowia płuc w sporcie zawodowym. Ale największe badania które kiedykolwiek badały to zjawisko, opublikowane w 2012 roku, pomagają wyjaśnić, dlaczego.

Badania które trwały 20 lat , w którym wzięło udział ponad 5000 dorosłych osób , stwierdziło, że regularne palenie marihuany (1 joint codziennie przez 7 lat lub jeden joint w tygodniu przez 20 lat) nie ma negatywnego wpływu na czynność płuc.

3 …. a może je nawet poprawić.

Wręcz przeciwnie, badania wykazały dowody niewielkich polepszeń w pojemności płuc u tych, którzy palili marihuanę.

Naukowcy sugerują , że tradycyjny sposób palenia marihuany, która polega na głębokim zaciąganiu się, może rzeczywiście przyczynić się do poprawy czynności płuc w dłuższym czasie.

4. Przeciwieństwie do alkoholu, nie powoduje kaca.

Pozwolenie sportowcom używania marihuany pomaga unikać negatywnych skutków picia alkoholuJako były zawodnik Seattle Seahawks, John Moffitt niedawno powiedział: ” Jeśli jesteś sportowcem i pijesz alkohol, pogarszasz stan swojego organizmu bardziej, niż gdybyś był sportowcem i palił marihuanę.”

5. Wspomaga regeneracje i wydajność.

Istnieje wiele innych powodów, dla których marihuana jest tak popularna wśród sportowców. W rzeczywistości, niektórzy badacze uważają, że powinna pozostać zakazana jako produkt zwiększający potencjał gracza, ze względu na jej długą listę korzyści.

Badania opisane w “Granice psychiatrii” , w których para neurologów z Uniwersytetu w Brazylii Sao Paulo podsumowała ten temat:

“Palenie marihuany może być pomocne dla niektórych sportowców, na przykład tych którzy uprawiają sporty ekstremalne, gdyż poprawia ona rozluźnienie mięśni, zmniejsza niepokój, strach i negatywne wspomnienia, co prowadzi do zwiększenia wydajności. Warto również zauważyć, że palenie marihuany wydłuża czas snu i regenerację, które mogą zwiększać wydajność sportowców, w krótkim okresie czasu. “

Debata na temat marihuany doprowadziła do ostatnich zmian na Igrzyskach Olimpijskich, w zasadach testowania sportowców na zawartość różnych substancji. Od Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2014 roku, sportowcy nie muszą się martwić o testy, chyba że są częstymi użytkownikami. Teoretycznie konopie znajdują się na liście substancji zakazanych, więc sportowcy nie mogą być pod jej wpływem w trakcie zawodów. Ale przed, lub po zawodach, nie ma nic przeciwko.

W maju 2013 roku, Światowa Agencja Antydopingowa podniosła dziesięciokrotnie poziom dozwolonego stężenia kannabinoidów w organizmie sportowców – do 150nanogramów na mililitr. Dla sportowców używających marihuany oznacza to, że trudniej wykazać pozytywny wynik takiego testu.

Przed zmianą reguł, zawsze istniała możliwość, że zawodnik będzie miał pozytywny wynik testu na obecność marihuany, nawet jeśli okazyjnie użył jej kilka dni przed zawodami.

Dodaj komentarz