Firma TILT Holdings zajmująca się marihuaną, kupuje producenta waporyzatorów za 210mln $

TILT Holdings Inc. – infrastruktura i platforma technologiczna obsługująca przemysł konopi indyjskich, ogłosiła, że zgodziła się przejąć Jupiter Research, wiodącą firmę produkującą vaporizery, w celu dalszego rozwoju technologicznego.Firma podpisała ostateczne porozumienie 2 stycznia, przejmując Jupiter Research za 210 milionów USD.

vaporizer marki Jupiter

Firma Jupiter Research, założona w 2015 roku przez wcześniejszego producenta produktów NJOY, Marka Scatterday i Boba Cromptona, jest liderem w branży waporyzacji wartej wiele miliardów dolarów. Scatterday, prezes Jupiter, oświadczył: “Nasze bogate dziedzictwo w zakresie innowacji w połączeniu z wieloletnimi partnerstwami produkcyjnymi w Chinach zapewniło nam wiodącą przewagę rynkową w zakresie wprowadzania zaawansowanych technologii o wysokich osiągach w branży konopi indyjskich“.

Popularność waporyzacji stale rośnie

Jupiter Research produkuje vaporizery zaprojektowane specjalnie do konsumpcji oleju konopnego. W odróżnieniu od waporyzatorów dostępnych w Polsce, waporyzatory Jupiter zasilane są kartridżami z olejkiem z THC. W Europie coraz większą popularnością cieszą się waporyzatory do suszu, które gwarantują zdrową inhalację konopiami i kilkukrotnie większe uwalnianie kannabinoidów, niż w przypadku tradycyjnego palenia. Pacjenci używający medycznej marihuany w Polsce, również będą wykorzystywać vaporizer do podgrzewania suszu.

“Przejęcie firmy Jupiter Research ma kluczowe znaczenie dla naszego celu, jakim jest konsolidacja i centralizacja usług dla wszystkich branż: uprawy, produkcji i sprzedaży detalicznej” – powiedział Alex Coleman, dyrektor generalny TILT Holdings. “Waporyzacja staje się coraz częściej preferowaną metodą konsumpcji konopi. Dzięki zastrzeżonej technologii Jupiter, nasza oferta w tej kategorii będzie niezrównana “.

Crompton dodał: “Miesięczna sprzedaż Jupiter Research wzrasta o 15 procent w skali miesiąca, a my mamy już w pierwszym kwartale zamówienia warte 28 milionów dolarów”.

Koszt przejęcia Jupitera to 210 mln USD, na które składa się 70 mln USD w gotówce i 56,116,723 akcji TILT. Data zakończenia transakcji nabycia to 31 stycznia 2019 r.

Dodaj komentarz