Kielce: Dwóch mężczyzn przewoziło 60kg marihuany w dostawczym Mercedesie

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej i Wojewódzkiej Policji w Kielcach odkryli blisko 60 kilogramów marihuany w dostawczym Mercedesie, który był kierowany przez dwóch mieszkańców powiatu jędrzejowskiego. Policja szacuje, że zabezpieczona marihuana mogła być warta ponad 3 miliony złotych.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej w Kielcach otrzymali informację, z której wynikało, że przez województwo Świętokrzyskie mogą być przewożone duże ilości marihuany. W trakcie prowadzenia czynności operacyjnych, policjanci dowiedzieli się, że do jednego z takich transportów dojdzie w środę.

W środę w okolicach Skarżyska-Kamiennej funkcjonariusze zatrzymali Mercedesa do kontroli drogowej. Okazało się, że kierujący pojazdem oraz pasażer są dobrze znani policji. 37 i 44-latek przewozili w dostawczym Mercedesie trzy duże torby. W każdej z toreb znajdowało się kilkadziesiąt hermetycznie zapakowanych worków, w których znajdowała się marihuana.

Mężczyzn zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mieszkańców powiatu jędrzejowskiego. Mężczyznom grozi teraz kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz