Raport: Przemysł legalnej marihuany będzie wart 32 miliardy dolarów do 2022 roku

Szósta edycja raportu State of Legal Marijuana autorstwa ArcView i BDS Analytics wskazuje, że światowy rynek konopi do 2022 roku będzie wart 32 miliardy dolarów.

State of Legal Marijuana jest jedną z najbardziej oczekiwanych perspektyw dla przemysłu marihuany. Niniejszy raport obejmuje światowy rynek konopi indyjskich, ale koncentruje się głównie na miejscach, w których ostatnio zalegalizowano marihuanę – w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Amerykanie wydają najwięcej pieniędzy na legalne zioło

Mimo że marihuana do celów rekreacyjnych na poziomie federalnym wciąż jest nielegalni w Stanach Zjednoczonych, to amerykanie wydają na nią gigantyczne sumy. Łącznie 34 amerykańskie stany zalegalizowały marihuanę leczniczą, która w połączeniu z setkami tysięcy użytkowników medycznych wygenerowała w 2018 r. łącznie 11 miliardów dolarów dochodu.

Kanada zajęła drugie miejsce, ponieważ Kanadyjczycy wydali 1,3 miliarda dolarów na legalne zioło w poprzednim roku. Reszta świata wydała około 600 milionów dolarów, jak widać na poniższym obrazku.

Koncentraty stają się coraz bardziej popularne

Jedną z rzeczy, którą BDS Analytics wyróżniło, była zmiana zastosowania koncentratów konopi w latach 2016-2017. Sprzedaż koncentratów z marihuany wzrosła o 6% w 2017 roku, jednak prawdziwy wzrost ich popularności był widoczny w 2018 roku.

Jeśli chodzi o metody konsumpcji, waporyzatory były absolutnymi zwycięzcami w obu kategoriach, ponieważ posiadały największy udział w rynku przy stopie wykorzystania wynoszącej 39% i rocznej stopie wzrostu wynoszącej 86%.

Wzrost popularności waporyzatorów

Perspektywy

Legalizacja marihuany trwa obecnie w całej Ameryce Północnej i Europie. W tym roku wiele stanów w USA, Meksyk i kilka krajów latynoskich zalegalizowały marihuanę w jakiejś formie.

Wielka Brytania zalegalizowała marihuanę leczniczą dla ciężko chorych, a Niemcy rozszerzyły program i dystrybucję na apteki. Ponad rok temu Polska zalegalizowała medyczną marihuanę, a od kilku dni pacjenci mogą ją kupić w aptece na receptę. Rynek marihuany również wzrósł w Hiszpanii, Włoszech i kilku innych mniejszych krajach europejskich.

Jednak największy wzrost wydatków na legalną marihuanę w Europie będzie miał miejsce, gdy Francja zalegalizuje ją do celów medycznych, zgodnie z badaniem.

Poza Europą i Ameryką kilka krajów zaczęło działać w kierunku legalizacji marihuany – ostatnio tą kwestią zajmuje się Tajlandia, Południowa Afryka, Nowa Zelandia i Korea Południowa.

Gruzja de facto zalegalizowała posiadanie marihuany, zgodnie z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego w Gruzji.

W Norwegii rząd utworzył grupę, której zadaniem była depenalizacja narkotyków, której celem jest przymusowe leczenie uzależnionych, zamiast nakładania na nich grzywny i kary więzienia.

Mamy nadzieję, że do końca 2019 roku będzie więcej krajów, które zalegalizowały marihuanę do celów medycznych lub rekreacyjnych.

Dodaj komentarz