Massachusetts: W ciągu 2 miesięcy sprzedaż marihuany osiągnęła prawie 24mln$ przychodu

Sprzedaż marihuany w ciągu pierwszych dwóch miesięcy legalnej konopi indyjskich w Massachusetts, według urzędników państwowych wyniosła 24 miliony dolarów. Dane opublikowane przez Massachusetts Cannabis Control Commission pokazują, że przychód ze sprzedaży produktów z konopi indyjskich od końca listopada osiągnął 23,8 mln $.

Popyt na legalną marihuanę w Massachusettss od początku był duży. W dzień legalizacji otwarte były tylko dwa sklepy detaliczne, które w ciągu 5 dni wygenerowały przychód ponad 2 mln $.

W ciągu ostatniego tygodnia sklepy sprzedały 76607 produktów z konopi indyjskich. Średni koszt jednego produktu wyniósł 43,86$. Na produkty z konopi nałożony jest 20% podatek, z którego 17% trafia do kasy stanu, a 3 procent do gmin.

Niektórzy czekali całe życie na ten moment

Massachusetts stało się pierwszym stanem na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, które zezwoliło na legalną sprzedaż marihuany w licencjonowanych sklepach. Pierwszą osobą w kolejce do sklepu Cultivate był weteran wojenny, Stephen Mandile. Powiedział on lokalnym mediom, że na legalizację marihuany czekał całe dorosłe życie.

“Od czasów liceum marzyłem o tym, że ten dzień kiedyś nastąpi, ale fakt, że mogę to zrobić dzisiaj jest niesamowity.” – powiedział lokalnym mediom Stephen.

W mieście Leicester, sklep Cultivate przyciągnął tak dużo klientów, że władze musiały wezwać służby, które miały się zająć korkami w mieście. Od momentu otwarcia, Cultivate przyjmuje około 1000 klientów dziennie. Dawn Gautheier mieszkający obok sklepu z legalną marihuaną, twierdzi, że jego otwarcie miało znaczny wpływ na całą okolicę.

“Przed naszym domem 7 dni w tygodniu parkują samochody. Nie mamy życia. Żyjemy jak w akwarium”

Dodaj komentarz