USA: Darmowa marihuana dla urzędników, którzy przebywają na bezpłatnym urlopie

BudTrader.com, jeden z największych sklepów z medyczną marihuaną oświadczył, że podaruje “maksymalną dozwoloną ilość marihuany” każdemu urzędnikowi federalnemu, który ucierpiał na skutek polityki Donalda Trumpa.

“Niech Bóg błogosławi wszystkich pracowników federalnych, niech Bóg błogosławi społeczność cannabis i niech Bóg błogosławi Stany Zjednoczone Ameryki” – poinformowała firma w oświadczeniu na Facebooku.

Od 22 grudnia prawie 800 tys. urzędników przebywa na bezpłatnych przymusowych urlopach. Kryzys w rządzie spowodowany jest sporem między Donaldem Trumpem a politykami z Partii Demokratycznej. Spór toczy się o mur na granicy USA z Meksykiem, na który prezydent Trump chce przeznaczyć 5,7mld $ z budżetu.

BudTrader.com, który nazywa się “największym na świecie marketem marihuany medycznej” oznajmił, że każdy pracownik federalny, który obecnie jest na przymusowym bezpłatnym urlopie, może za darmo otrzymać maksymalną dozwoloną ilość marihuany do celów medycznych.

“Nie sądzę, aby pracownicy federalni mieli wystarczająco dużo miłości i wsparcia w tych ciężkich czasach, więc oferujemy darmową marihuanę dla każdego pracownika federalnego dotkniętego przez kryzys”, powiedział Brad McLaughlin, dyrektor generalny BudTrader.

McLaughlin powiedział również, że BudTrader współpracuje z zespołem prawników, aby “zapewnić, że wszystkie darowizny konopi indyjskich przekazywane pracownikom federalnym są poufne, zgodne z kalifornijskimi ustawami i rozporządzeniami dotyczącymi używania konopi indyjskich przez dorosłych”.

Nie jest jasne, jak długo potrwa “shutdown”, bo tak nazywają kryzys w rządzie amerykańskie media – obecnie rozpatrywane ustawodawstwo może przywrócić urzędników do pracy – ale przynajmniej pacjenci w Kalifornii, którzy są urzędnikami federalnymi będą mieli dostęp do darmowej medycznej marihuany, dopóki kryzys nie ustąpi.

Dodaj komentarz