Średnie zarobki w branży konopnej są wyższe, niż w każdej innej branży

Uprawa i sprzedaż konopi to jedne z najszybciej rozwijających się sektorów biznesowych w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. A ponieważ marihuana staje się coraz bardziej legalna w innych częściach kraju, nowi pracownicy będą potrzebni do przejęcia sterów na różnych stanowiskach. Jeśli więc masz nadzieję na rozpoczęcie pracy w sektorze konopi indyjskich, raport opublikowany przez agregator ofert pracy w branży konopnej – Glassdoor pokazuje, że nie powinno to być zbyt trudne.

Liczba ofert pracy wzrosła o 76 procent w 2018 r., a ponad 1 500 pozycji pojawiło się tylko pod koniec grudnia. Nawiasem mówiąc, ten wzrost liczby miejsc pracy nie powinien spaść w najbliższym czasie. W 2019 roku można oczekiwać kolejnego wzrostu w branży, gdzie średnia stawka godzinowa znacznie przekracza średnią krajową.

Obecnie 10 stanów i Dystrykt Kolumbii umożliwiają stosowanie marihuany do celów rekreacyjnych. Oczekuje się, że kilka innych stanów, w tym Nowy Jork i Illinois, do końca roku poszerzą listę stanów, które zalegalizowały rekreacyjne wykorzystanie marihuany. Właśnie ta konsekwencja w rozwoju sprawia, że przemysł marihuany obecnie mocno inwestuje w pracowników.

“Inwestowanie w zatrudnianie jest jednym z najsilniejszych wskaźników zaufania, ponieważ wymaga długoterminowej inwestycji czasu, wysiłku i pieniędzy” – powiedział Daniel Zhao, ekonomista i specjalista ds. Danych w Glassdoor.

Być może jednym z najważniejszych aspektów związanych z sektorem pracy związanym z konopiami indyjskimi jest to, że średnia płaca w tej branży jest wyższa, niż mediana amerykańska. Obecnie średnie roczne wynagrodzenie wynosi nieco ponad 52,000 $ rocznie. Pracownicy w branży konopi indyjskich zarabiają średnio 58,511 $ rocznie – to prawie 6 000 $ więcej niż w pozostałych branżach.

Niestety, dopóki rząd federalny nie zniesie zakazu dotyczącego konopi indyjskich – dzięki czemu stanie się legalnym przemysłem takim samym jak przemysł alkoholowy i tytoniowy – osoby zainteresowane zdobyciem pracy w przemyśle konopnym muszą albo mieszkać w stanie przyjaznym konopiom lub muszą pomyśleć o przeprowadzce.

Wynagrodzenia w branży konopnej wahają się od 22 326 $ rocznie do 215.384 $ rocznie. Zawody, takie jak sprzedawca, znajdują się w dolnej granicy płac, a wyższe płace zarezerwowane są dla mistrzów uprawy i wykształconych ekspertów. Oznacza to, że edukacja odgrywa istotną rolę w wysokości wynagrodzenia.

Kilka szkół wyższych i uniwersytetów oferuje obecnie kierunki związane z konopiami. Przeznaczone są one dla osób, które chcą wejść do przemysłu z konkretną wiedzą. Chociaż nie ma wielu kursów charakterystycznych dla sektora konopi indyjskich, znajomość botaniki i chemii analitycznej jest przydatną umiejętnością, którą powinni mieć wszyscy zainteresowani pracą w sektorze konopi indyjskich.

Niektóre raporty opublikowane w ciągu ostatnich kilku miesięcy wskazywały, że przemysł marihuany ma problem ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników do obsadzenia konkretnych stanowisk. Ale podobnie jak w branży piwowarskiej, branża konopi indyjskich poszukuje najwyższej klasy pracowników, niezawodnych pod każdym względem, więc regularni konsumenci znający konopie tylko z ich konsumpcji mogą mieć problem ze znalezieniem pracy w tej rozkwitającej branży.

Dodaj komentarz