Kryptowaluty w sektorze legalnej marihuany. Czy rozwiążą główne problemy przemysłu?

Bariery związane z bankowością i coraz bardziej złożone przepisy sprawiają, że prowadzenie działalności związanej z konopiami indyjskimi jest kosztowne i skomplikowane, co ogranicza wzrost w branży. Kryptowaluty konopne mogą rozwiązać oba problemy, ale podobnie jak w przypadku wszystkich krypto-walut, kryptowaluty konopne nie są takie same. Niektóre kryptowaluty dla branży legalnej mariuhany istnieją jako środek do inwestowania. Inne zostały zaprojektowane, aby rozwiązać problem zakazu używania kart płatniczych do transakcji na rynku legalnych konopi.

Przeszkody stojące przed przemysłem konopi indyjskich.

Bankowość

Największym problemem związanym z przemysłem konopi jest to, że marihuana jest wciąż nielegalna według prawa federalnego, co oznacza, że firmy z branży konopi indyjskich nie mają takiego samego dostępu do przetwarzania danych bankowych lub kart kredytowych jak inne branże.

Prowadzenie działalności w tej branży związane jest z posiadaniem dużej ilości gotówki, co jest niebezpieczne i kosztowne. Firmy nie tylko muszą transportować gotówkę w samochodach opancerzonych, ale często nie mogą otworzyć rachunku bankowego ani zaciągnąć pożyczki w banku.

Co gorsza, ankieta wykazała, że tylko dziewięć procent Amerykanów woli płacić gotówką. Nie tylko kosztowne jest więc prowadzenie działalności opartej na płatności gotówkowej, ale w erze cyfrowej jest to coraz mniej opłacalne.

Skomplikowany łańcuch dostaw

Trudnością związaną z zarządzaniem działalnością opartej wyłącznie na gotówce jest wypłacanie pensji pracownikom oraz cały łańcuch dostaw. Zaopatrując sklep z marihuaną, firma musi zakupić towar od hodowcy i musi za niego płacić gotówką. Kiedy sklep sprzedaje dziennie kilka kilogramów, nie trudno sobie wyobrazić, o jakich kwotach mówimy.

Oprócz kupowania wszystkiego w gotówce, muszą także licencjonować, badać i przewozić towar. Wymaga to przestrzegania kontraktów i złożonych przepisów obowiązujących w mieście i stanie, takich jak te stojące przed hodowcami marihuany w Kalifornii. Na szczęście przemysł marihuany może pokonać te przeszkody dzięki kryptowalutom, przynajmniej do czasu, aż marihuana nie zostanie zalegalizowana na poziomie federalnym.

Kryptowaluty konopne oferują rozwiązanie

Kryptowaluta to w skocie zdecentralizowana waluta cyfrowa. Wydobywanie kryptowaluty, to proces polegający rozwiązywaniu problemów matematycznych za pomocą urządzeń o odpowiedniej mocy obliczeniowej.

Kryptowaluta nie przechodzi przez bank, ale przez blockchain. Blockchain jest zdecentralizowaną, niezmienną księgą rejestrującą transakcje. Ponieważ blockchain nie jest “własnością” banku, transakcje w branży legalnej marihuany mogą być wykonywane za pomocą kryptowalut.

Kryptowaluta jest walutą cyfrową, a najpopularniejszym sposobem jej wydawania jest płatność mobilna. Ponieważ sprzedaż cyfrowa osiągnie od 1,9 do 4 bilionów dolarów do 2020 r., wprowadzenie kryptowaluty jako płatności cyfrowej może przyspieszyć działalność.

Kryptowaluty konopne również mają sens w transakcjach między firmami. Zamiast dokonywać transakcji jadąc ciężarówką pancerną pełną gotówki, sprzedawca detaliczny może zapłacić hodowcy marihuany  jednym kliknięciem, wszystko na rynku kryptowalut.

Łańcuch dostaw oparty na blockchain

Blockchain może funkcjonować jako baza danych dla praktycznie wszystkiego. Chociaż blockchain z początku był traktowany jako cyfrowa baza transakcji Bitcoin, szybko zainteresował się nim sektor prywatny

Firmy, takie jak Walmart, wykorzystują blockchain do rejestrowania transakcji łańcucha dostaw. W bazie blockchain można przechowywać informacje o produkcie, gwarantując w ten sposób zgodność z przepisami oraz wysokie bezpieczeństwo przechowywania danych.

Opierając się na blockchain, firmy produkujące konopie indyjskie mogą obniżyć koszty oraz zwiększyć wydajność firmy.

Rynek konopnych kryptowalut

Obecnie istnieje co najmniej 17 kryptowalut stworzonych dla branży legalnej marihuany. PotCoin (POT), który ma wysokie limity na rynku konopnych kryptowalut, ma własne bankomaty w Kolorado.

Każda moneta i token na rynku konopnych kryptowalut ma różne atrybuty, więc warto dowiedzieć się więcej, zanim zainwestuje się w którąś z nich. Oto kilka najpopularniejszych kryptowalut na rynku konopnym:

Growers International (GRWI)

Growers International (GRWI) to kryptowaluta dla inwestorów i hodowców oparta na technologii blockchain. Inwestorzy mogą finansować działalność konopi indyjskich za pośrednictwem tokena Growers International (GRWI), który zostanie połączony z siecią w celu dokonania inwestycji na dużą skalę.

Tokes (TKS)

Tokes (TKS) to kryptowaluta typu Waves oparta na blockchain, służąca do kupowania marihuany online oraz w sklepach. Klienci najpierw kupują Toksy (TKS) na giełdzie kryptowalut, a następnie dodają je do swojego portfela, który będzie również zawierał informacje o produktach w poszczególnych sklepach. Następnie klienci mogą wydać Tokes u zatwierdzonych sprzedawców. Wszystkie transakcje będą kosztować jeden cent i zajmować mniej niż minutę.

GreenMed (GRMD)

GreenMed (GRMD) ma aplikację, która działa jak karta kredytowa do zakupu marihuany. Aplikacja zamienia dolary użytkownika na tokeny GRMD. Gdy sklep z marihuaną otrzyma token, GreenMed zamienia je z powrotem na dolary. Środki te mogą zostać przekazane na konto bankowe lub wypłacone za pośrednictwem karty debetowej GreenMed.

PotCoin (POT)

PotCoin jest jedną z pierwszych kryptowalut dla przemysłu marihuany. Został zaprojektowany do rozwiązywania problemów bankowych dla osób, które chcą przeprowadzić transakcję w sektorze legalnej marihuany. Twórcy starali się wykorzystać legalizację marihuany w Kolorado, a nawet zainstalowali bankomat PotCoin w sklepie z marihuaną w Kolorado. PotCoin ma ilość monet ograniczoną do 420 milionów, a prawie 219 z nich jest już w obiegu. Warto zauważyć, że prędkość transakcji za pomocą PotCoin wynosi 40 sekund, co jest imponujące w porównaniu do bitcoinów.

Dodaj komentarz