O której godzinie Amerykanie zwykle palą zioło? Badania na podstawie postów na Twitterze

Nowe dane zebrane przez jeden ze sklepów internetowych z akcesoriami do palenia w Stanach Zjednoczonych wskazują, że większość konsumentów używa marihuany głównie w godzinach wieczornych i nocnych. Firma zbierała wzmianki o marihuanie z postów na Twitterze, w tym dane dotyczące pory dnia oraz lokalizacji.

Współpracując z firmą, która zbiera informacje z mediów społecznościowych do identyfikacji trendów, firma DankGeek zauważyła, że ponad 80% postów dotyczących marihuany publikowanych było po 4:20 po południu. Tylko w stanach Minnesota i Tennessee posty pojawiały się równo o 4:20, a w stanie Nevada większość postów publikowana była już o 4:10.

Dane wskazują, że konsumenci w pozostałych stanach używają konopi głównie po południu lub nawet późno w nocy. Konsumenci z Arizony i Teksasu zwykle nie wytrzymują jednak do 4:20 i posty dotyczące palenia udostępniają odpowiednio o 11:50 i 11:30.

Mieszkańcy Florydy, stanu Idaho i Kentucky zwykle zbierają się za skręcanie jointów lub nabijanie vaporizerów około godziny 23. Być może dlatego, że większość używa odmian indica do walki z bezsennością, jednak to tylko nasze domysły.

źródło: DankGeek

Są i takie stany, w których pali się z samego rana

Stany Montana, Południowa Dakota, Północna Dakota i Stan Wyoming publikowały treści związane z używaniem marihuany już o 8:10 rano. Właściciel sklepu powiedział w wywiadzie dla High Times, że może to być kwestia szerokości geograficznej.

“Może dlatego, że jest tak zimno i potrzebują czegoś do ogrzania”

Południowa Karolina i stan Arkansas również należą do stanów, w których konsumenci nabijają bongo już z samego rana – o 7:50. Wszyscy powinni wiedzieć, ze odmiany indica używane z samego rana mogą sprawić, że reszta dnia przebiegnie pod znakiem lenistwa. Mieszkańcy tych stanów zapewne stosują odmiany sativa, które na niektórych działają tak samo pobudzająco, jak kawa.

Dodaj komentarz