Pierwsze zbiory medycznej marihuany w Portugalii

Tilray, światowy lider w dziedzinie badań nad konopiami indyjskimi, uprawą, produkcją i dystrybucją, ogłosił, że jego w pełni zależna spółka Tilray Portugal Unipessoal Lda. zebrała pierwsze zbiory marihuany na terenie swojego kampusu w Portugalii.

Kampus Tilray w Portugalii jest zakładem produkcyjnym, który obejmuje miejsca uprawy w pomieszczeniach, na zewnątrz i w szklarniach, a także laboratoria badawcze, zakłady przetwórstwa, pakowania i dystrybucji medycznej marihuany i jej pochodnych. Do tej pory Tilray zainwestował około 20 milionów euro w obiekt, który ma prawie 23.000 metrów kwadratowych z dodatkowym miejscem do rozbudowy.

Kampus Tilray służy również jako centrum wspierające badania kliniczne Tilray i działania związane z rozwojem produktów z konopi w całej Europie. Kampus Tilray zatrudnia obecnie 100 osób, a liczba ta ma się podwoić do końca 2019 r., kiedy produkcja wzrośnie i planowane będą zbiory w nadchodzących miesiącach.

“Nasze zbiory w Portugalii są dla nas ekscytującym krokiem naprzód, ponieważ nadal budujemy nasz międzynarodowy łańcuch dostaw wysokiej jakości marihuany” – powiedział Sascha Mielcarek, dyrektor zarządzający w w europejskim oddziale Tilray. “Z niecierpliwością czekamy na wykorzystanie potencjału Tilray Portugal, aby zaopatrywać rynek medycznej marihuany w Europie w miarę rozszerzania naszej działalności.”

Tilray był pierwszym licencjonowanym producentem konopi medycznych, który z powodzeniem importował medyczne produkty z konopi indyjskich do Unii Europejskiej i pierwszym licencjonowanym producente marihuany medycznej w Ameryce Północnej, który uzyskał certyfikat dobrej praktyki produkcyjnej (GMP) zgodnie ze standardami Europejskiej Agencji Leków (EMA).

Tilray wprowadził ustalenia dotyczące sprzedaży i dystrybucji w celu dystrybucji marihuany poprzez główne kanały dystrybucji farmaceutycznej w Niemczech i Unii Europejskiej. Oprócz kampusu w Portugalii, Tilray prowadzi obecnie wiele najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych i przetwórczych w Kanadzie.

Dodaj komentarz