Kanadyjski market sprzedawał dziecięcą bluzę z liściem marihuany – “Super Lucky”

Sieć sklepów Walmart najwyraźniej chce, aby wszyscy w każdym wieku mieli „wielkie szczęście”, które sygnowane jest znakiem liścia konopi.

Klienci z sieci Walmart byli jednak wstrząśnięci, gdy znaleźli bluzę z kapturem dla dzieci, dostępną na stronie internetowej sklepu, która przedstawia trzy różne rodzaje liści, z których jeden jest liściem konopi.

Bluza z kapturem, dostępna tylko w rozmiarach dziecięcych, reklamowana jest z okazji Dnia Świętego Patryka, którego symbolem jest koniczyna. Nadruk na bluzie opisuje trójlistną koniczynę jako „normalny”, czterolistną koniczynę jako “szczęście”, a liść konopi jako “super szczęście”. Wszystkie trzy liście są ustawione w jednej linii.

Bluza została już usunięta ze strony Walmart’a, a firma odmówiła wzięcia odpowiedzialności za sprzedaż dziecięcej bluzy z liściem konopi.

Latem 2017 roku Walmart uruchomił market dla sprzedawców zewnętrznych, w którym inne firmy i marki mogą sprzedawać swoje towary za pośrednictwem platformy. Bluza z liściem konopi została wystawiona na sprzedaż właśnie przez zewnętrznego sprzedawcę o nazwie J_H_I, który w swojej ofercie ma prawie 1000 różnych wzorów nadruków na ubraniach.

Dodaj komentarz