Alaska pierwszym stanem, który zezwolił na coffee shopy w stylu holenderskim

W obecnej sytuacji w stanach, w których marihuana jest legalna, można używać jej tylko w domu, niezależnie od tego, czy jest to wyraźnie określone, czy nie. Używanie marihuany nie jest dozwolone w budynkach, miejscach publicznych, samochodach (nawet gdy tylko w nim siedzisz przy wyłączonym silniku) lub w hotelach.

Alaska ostatnio zrobiła pierwszy krok, aby wyjść na przeciw oczekiwaniom konsumentów. Stan Alaska jako pierwszy uchwalił prawo zezwalające na tzw. „Konsumpcję społeczną” marihuany w licencjonowanych punktach sprzedaży detalicznej. Zasadniczo pozwoli to ludziom na kupowanie i palenie marihuany w „coffee shopach” na terenie sklepów z marihuaną, które uzyskają odpowiednie licencje.

Czy w innych stanach są miejsca przeznaczone do konsumpcji marihuany? W pewnym sensie tak. The Coffee Joint w Kolorado stał się sławny, ponieważ był pierwszym „legalnym i licencjonowanym” salonem konsumpcji konopi, chociaż dozwolona w nim była jedynie waporyzacja marihuany oraz konsumpcja produktów spożywczych z THC.

Baner sklepu The Coffee Joint w Kolorado

Kolorado mogło stać się pierwszym stanem, w którym obowiązywałyby prawa zezwalające na stworzenie “coffee shopów” na wzór holenderski, jednak gubernator John Hickenlooper w zeszłym roku zawetował ten pomysł.

W Kalifornii miasta West Hollywood, San Francisco i Oakland
również pozwalają firmom uzyskać licencję, która zezwala na konsumpcję w licencjonowanym sklepie, ale Alaska jako pierwsza wprowadziła ustawę o konsumpcji społecznej na szczeblu stanowym. To duży krok w kierunku umożliwienia konsumpcji marihuany w taki sam sposób, w jaki ludzie piją alkohol w barach.

Dodaj komentarz