Bubbler do palenia – czym jest i jak go używać?

Akcesoria do palenia marihuany, takie jak bongo, bubblery i inne rodzaje sprzętów zapewniających filtrację wodną, umożliwiają użytkownikom rekreacyjnym eksperymentowanie z nowymi sposobami palenia marihuany, które odpowiadają ich potrzebom.

Bubbler to sprzęt, który w ostatnim czasie zyskał sporą popularność. Łączy w sobie mobilność i łatwość użycia zwykłej lufki z zaletami palenia z bonga. Bubblery często stają się podstawowym sprzętem do palenia dla użytkowników rekreacyjnych, którzy lubią filtrację wodną, ale niekoniecznie chcą nosić bongo w plecaku.

Wstęp do bubblera

Bubblery są podobne do bongów, ponieważ oba są rodzajem fajki wodnej. W rzeczywistości bubbler jest jakby skrzyżowaniem tradycyjnej lufki i zwykłej fajki wodnej. Wykorzystuje zarówno cybuch, jak i wodny system filtrowania dymu, dzięki któremu uzyskujemy gładką chmurę.

Jednak pod względem kształtu i wielkości, bubblery zazwyczaj bardziej przypomina lufkę. Są one zdecydowanie mniejsze i trudniej je wyczyścić, ale są zdecydowanie bardziej mobilne. Bubblera trudno wyczyścić, ponieważ nie da się go rozebrać na części pierwsze – do tego celu polecam zmywarkę lub kostki do zmywarki.

Anatomia Bubblera

Bubblery zwykle mają ustnik, cybuch, a czasem otwór turbo, tak jak zwykłe bongo. Trzon wokół cybucha jest przeznaczony do przechowywania niewielkiej ilości wody, która filtruje i chłodzi dym przed jego wdychaniem. Dalsza część przy ustniku umożliwia skumulowanie niewielkiej ilości przefiltrowanego dymu.

Bubbler do palenia - anatomia

Jak korzystać z bubblera?

Używanie bubblera jest proste. Zacznij od napełnienia komory wodą zimną wodą (im zimniejsza, tym chmura będzie bardziej delikatna). Następnie skrusz trochę suszu i umieść go w cybuchu. Jeśli twój bubbler ma dziurkę turbo, to oczywiście zakryj ją palcem.

Teraz podpal susz (zacznij od obrzeży, aby całość nie spaliła się zbyt szybko), skumuluj trochę dymu w komorze i puść dziurkę turbo. Proste?

Zalety bubblera

Istnieją pewne wyraźne zalety używania bubblera. Po pierwsze, jeśli lubisz palić z bonga, bubbler będzie idealną alternatywą dla bonga, którego nie da się zabrać wszędzie. Łączy w sobie wygodę i łatwość używania zwykłej szklanej lufki z filtracją wodną. Bubblery są lekkie, trwałe i łatwe w obsłudze, zwłaszcza dla początkujących palaczy, jednak doświadczeni konsumenci z pewnością docenią funkcjonalność bonga w rozmiarze lufki.

Wady bubblera

Prawdopodobnie największym minusem używania bubblerów jest to, że nie można ich czyścić tak łatwo i dokładnie jak bonga. Wynika to głównie z faktu, że są one wykonane z jednego kawałka szkła, którego nie można rozebrać, więc należy je czyścić regularnie.

Bubblery nie są również podatne na modyfikację, jak w przypadku bonga. Użytkownicy bonga mają ten luksus, że mogą dokupić osobny cybuch lub zewnętrzny perkolator, czego nie można zrobić w przypadku bubblerów.

Wreszcie, Bubblery mają mniejsze cybuchy, więc świetnie nadają się do szybkiej konsumpcji w podróży lub w plenerze, ale nie jest to dobry wybór, jeśli w grę wchodzi kilka osób.

Dodaj komentarz