Mikrodawkowanie marihuany – czyli dlaczego więcej nie znaczy lepiej

Mikrodawkowanie marihuany zyskuje popularność zarówno wśród pacjentów jak i użytkowników rekreacyjnych. Dlaczego warto przyjmować mniejsze dawki marihuany i dlaczego może być to lepsze rozwiązanie?

Dla użytkowników medycznych, mikro dawki pozwalają osiągnąć efekt terapeutyczny, zarówno w przypadku bólu, stanów zapalnych, neurodegradacji, depresji i lęku, bez powodowania mocnego haju, na który wielu pacjentów narzeka. Oprócz tego, małe dawki nie tylko poprawią wydajność w ciągu dnia, ale sprawą, że lek starczy na dłużej, a co za tym idzie – pacjenci zaoszczędzą pieniądze.

Dla użytkowników rekreacyjnych, mikro dawki są równie korzystne. Oczywiście, marihuany nie da się przedawkować, jednak mikrodawkowanie sprawi, że poczujesz zadowalające efekty wykorzystując mniejsze ilości zioła, a do tego nie rozwiniesz wysokiej tolerancji, więc codziennie ta sama mała dawka będzie powodowała podobne efekty, co za tym idzie – oszczędność pieniędzy.

Mikro dawki marihuany okiem lekarzy

Dr Dustin Sulak, dyrektor medyczny kliniki w Nowej Anglii powiedział:

Kiedy zacząłem moją praktykę, byłem zaskoczony, że niektórzy pacjenci używali bardzo niskich dawek (np jeden buch), podczas gdy inni pacjenci wymagali znacznie wyższych dawek (np jeden joint) w celu osiągnięcia optymalnych korzyści. Z czasem zacząłem zauważać, że większość pacjentów stosujących mikrodawkowanie marihuany miała coraz lepsze i bardziej trwałe rezultaty niż osoby z podobnymi schorzeniami przyjmujące duże dawki marihuany. W końcu odkryłem, że większość ludzi ma pewien próg, poniżej którego rzeczywiście odczuwa stopniowy wzrost poprawy zdrowia w czasie, a powyżej którego zaczynaj budować tolerancję. Doświadczane korzyści zmniejszają się, a zwiększają się działania niepożądane.”

Dr Bonni Goldstein, dyrektor medyczny w Canna-Centers w całej Kalifornii zgadza się z powyższym twierdzeniem.

Wśród moich pacjentów cierpiących na bezsenność, zaburzenia nastroju czy przewlekłe bóle, niewielkie dawki marihuany dawały pożądane efekty i po pewnym czasie, ze względu na zwiększenie poziomu endokannabinoidów stwierdzono, że nie potrzebowali oni tak dużo fitokannabinoidów do osiągnięcia pożądanych skutków.

Należy pamiętać jednak, że właściwe mikrodawkowanie marihuany dla jednej osoby, nie jest takie samo jak dla kogoś innego. Czynniki takie jak waga, płeć, wiek czy tolerancja odgrywają dużą rolę. Jeśli więc małe dawki marihuany powodują pożądane efekty, nie ma sensu stosować większych dawek.

Czy małe dawki marihuany wystarczą do uzyskania haju, lub uzyskania odpowiednich efektów medycznych? Zostaw odpowiedź w komentarzu.

Dodaj komentarz