Vaporizer kondukcyjny vs Vaporizer konwekcyjny – który wybrać?

System grzewczy stosowany w waporyzatorze jest jednym z najważniejszych aspektów, jeśli chodzi o wybór vaporizera. Istnieją trzy systemy grzewcze, które nabywcy vaporizerów muszą wybrać – kondukcja, konwekcja i indukcja. Ważne jest, aby zrozumieć, że każdy system ma swoje wady i zalety; nie ma jednego „najlepszego”, który będzie idealny dla wszystkich miłośników vapowania.

Przejdziemy do trzech systemów grzewczych w vaporizerach i tego, jak przy każdym z nich przebiega sesja wapowania. Zwrócimy również uwagę na urządzenia, które wykorzystują swój specyficzny system grzewczy, aby jak najlepiej wykorzystać zarówno suche zioła, jak i koncentrat.

Kondukcja

Kondukcja jest najczęściej spotykanym systemem grzewczym w vaporizerach. Ogrzewanie kondukcyjne ma miejsce, gdy suche zioła lub koncentrat znajdują się w bezpośrednim kontakcie z elementem grzewczym urządzenia. Największą zaletą ogrzewania kondukcyjnego jest szybki czas nagrzewania oraz duże kłęby pary.

Ponieważ materiał jest w bezpośrednim kontakcie z elementem grzewczym, para jest wytwarzana znacznie szybciej, ale wiąże się z ryzykiem wytworzenia minimalnej ilości spalania. Najczęstszym problemem związanym z ogrzewaniem kondukcyjnym jest smak; lekkie spalenie, które może się wydarzyć, może pogorszyć smak twojego materiału – zapewniając znacznie mniej subtelne doznania podczas sesji.

Vaporizery kondukcyjne

Jednym z najlepszych waporyzatorów kondukcyjnych jest PAX 3, który ma bardzo dobry system grzewczy. Bateria o pojemności 3500mAh pozwala na nagrzanie urządzenia zaledwie w 15 sekund, a cztery ustawiania temperatury sprawiają, że użytkownik może zwaporyzować swój materiał w różnych temperaturach.

Pax 3 Complete Kit jest wyposażony we wkładkę do koncentratów, dzięki czemu możemy waporyzować nie tylko susz, ale także koncentraty. Wystarczy nałożyć koncentrat na podkładkę i włożyć go do komory grzewczej, aby móc delektować się smakiem DABów i innych koncentratów.

Konwekcja

Użytkownicy waporyzatorów, którzy chcą doświadczyć lepszego smaku, chętniej wybiorą ogrzewanie konwekcyjne. W tym systemie materiał nie dotyka elementu grzewczego. Podczas zaciągania gorące powietrze przechodzi przez susz – wyciągając pożądany smaki i właściwości z zioła.

W porównaniu z szybkim nagrzewaniem kondukcyjnym, konwekcja wykorzystuje „powolne i niskie” podejście do procesu waporyzacji – uwalniając niezbędne związki z suszu bez ryzyka spalania. Vaporizery konwekcyjne mają tendencję do pracy w niższej temperaturze niż jednostki kondukcyjne, co jest korzystne dla smaku, ale niekorzystne dla ilości wytwarzanej pary.

Vaporizery konwekcyjne są zazwyczaj większe niż vaporizery kondukcyjne, ponieważ potrzeba więcej miejsca, aby zmieścić cały system grzewczy polegający na przejściu gorącego powietrza przez materiał. Użytkownicy wapujący poza domem mogą wykorzystać moc konwekcji i z pewnością zadowoli ich bardziej czysty i intensywny smak.

Vaporizery konwekcyjne

Boundless Tera umożliwia efektywną waporyzację zarówno suchych ziół, jak i koncentratów. Tera posiada zakres temperatur 60°C do 230°C, więc znalezienie idealnej temperatury dla koncentratów lub suszu nie stanowi problemu. Posiada również dwie wyjmowane baterie 18650, które wystarczają na cały dzień vapowania w terenie. Konwekcyjny system grzewczy chroni materiał przed spaleniem i wydobywa każdą nutę smakową przy każdym wapowaniu.

Dodaj komentarz