Rząd USA poszukuje osób, które będą skręcać jointy do badań naukowych

Rząd Federalny Stanów Zjednoczonych prosi o pomoc w produkcji jointów do celów naukowych. W ogłoszeniu opublikowanym 2 kwietnia 2019r. Narodowy Instytut ds. Narkotyków (NIDA) oznajmił, że wkrótce zacznie przyjmować wnioski od jednostek, które są w stanie “produkować standaryzowane papierosy z marihuaną o różnych stężeniach THC i analizować ich wytrzymałość i stabilność w różnych odstępach czasu, mając jednocześnie zdolność do bezpiecznego przetransportowania i wysyłania papierosów z marihuaną do badaczy.”

Oprócz kręcenia jointów „o różnych mocach i specyfikacjach”, inne wymagania dotyczące pracy obejmują możliwość „analizowania i charakteryzowania różnych kannabinoidów”.

NIDA opublikowała podobną publikację w 2018 r., wzywając do składania wniosków o produkcję „papierosów z marihuaną”, która zawiera szeroki zakres stężenia THC. Poprzednie ogłoszenie okazało się zapowiedzią publikacji z 2 kwietnia.

Wykonawca wybrany do produkcji jointów musi posiadać „duże doświadczenie w realizacji tego typu zadań i musi wykazać dostępność odpowiednich urządzeń i sprzętu”.

W oświadczeniu nie ma wzmianki o tym, czy osobiste doświadczenie kwalifikuje osobę do zawarcia umowy. Chociaż mówi się, że „NIDA rozważy propozycje złożone przez każdego oferenta”, wnioskodawcy muszą uzyskać liczne licencje wymagane do pracy z marihuaną.

Najwyraźniej istnieje duże zainteresowanie podjęciem pracy związanej z konopiami indyjskimi. Administracja ds. Egzekwowania narkotyków (DEA) niedawno poprosiła obywateli, aby przestali dzwonić do nich w sprawie otwarcia spalarni marihuany. Telefony DEA zaczęły dzwonić, kiedy opublikowano informację o tym, że poszukują osób do spalania 500kg marihuany na godzinę.

Dodaj komentarz