Nasiona marihuany zostaną dziś wysłane na Międzynarodowa Stację Kosmiczną

Firma konopna z Kentucky wyśle nasiona marihuany w kosmos, aby sprawdzić, czy coś się zmieni, kiedy roślina będzie narażona na mniejszą grawitację. Atalo Holdings z siedzibą w Winchester wyśle dziś nasiona do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na pokładzie SpaceX 17.

Naukowcy będą przyglądać się, jak kiełkują nasiona konopi w warunkach mikrograwitacji, co może dać botanikom wskazówki, jak zachowują się nasiona, kiedy są narażone na stres.

Badania zostaną przeprowadzone przez Space Tango, firmę zajmującą się badaniami kosmicznymi w Louisville w stanie Kentucky.

Eksperymenty kosmiczne mogą dać hodowcom cenne informacje. Space Tango prowadził wcześniej podobne badania nad jęczmieniem dla Budweisera. Joe Chappell, farmaceuta z University of Kentucky, który konsultuje się z badaczami, powiedział w oświadczeniu, że mikrograwitacja może ujawnić funkcje biologiczne, które nie są oczywiste na Ziemi.

„Zrozumienie, w jaki sposób rośliny reagują w środowisku, w którym usuwa się tradycyjny stres grawitacyjny, może dostarczyć nowych informacji na temat tego, jak adaptują się do nowego otoczenia” – powiedział Chappell.

Start zaplanowano na piątek rano z Kennedy Space Center na Florydzie. Konopie mają pozostać w przestrzeni przez sześć tygodni, zanim wrócą na Ziemię.

Space Tango i Atalo Holdings twierdzą, że badania nad konopiami nie będą zastrzeżone i że ustalenia zostaną udostępnione opinii publicznej, ponieważ „może pomóc w rozwoju zastosowań biomedycznych związanych z CBD”.

Dodaj komentarz