Illinois może stać się jedenastym stanem, który zalegalizował marihuanę do celów rekreacyjnych

Demokrata J.B. Pritzker i kilku stanowych prawodawców zaproponowało długo oczekiwaną ustawę, która zalegalizowałaby i uregulowała wykorzystanie i sprzedaż rekreacyjnej marihuany w stanie Illinois.

W ramach tej ustawy, zaproponowanej przez J.B. Pritzkera, dorośli w wieku 21 i więcej lat mogliby legalnie kupować marihuanę do użytku rekreacyjnego od licencjonowanych sprzedawców detalicznych. Dorośli mogliby również uprawiać do pięciu roślin konopi indyjskich w domu.

Projekt przewiduje również, że osoby skazane za posiadanie niewielkich ilości marihuany zostałyby wymazane z rejestru karnego.

Po zatwierdzeniu ustawy, Illinois stanie się jedenastym stanem w USA, który zalegalizował konopie do użytku rekreacyjnego. Ustawa prawdopodobnie wejdzie w życie 1 stycznia 2020 r.

Pomimo szerokiej gamy poglądów, większość z nas chce tych samych podstawowych rzeczy – sprawiedliwości społecznej, bezpieczeństwa naszych dzieci i dochodów dla naszego stanu. Myślę, że wykonaliśmy dobrą robotę, równoważąc te trzy cele”.

Marihuana byłaby opodatkowana według różnych stawek w zależności od poziomu THC, związku psychoaktywnego znajdującego się w konopiach: konopie indyjskie o poziomach THC równych lub niższych niż 35% byłyby opodatkowane na poziomie 10%, podczas gdy konopie indyjskie z poziomem THC powyżej 35%, byłyby opodatkowane na poziomie 25%.

Pritzker, demokrata, który prowadził kampanię na rzecz legalizacji, liczy na zatwierdzenie ustawy, która mogłaby generować 170 milionów dolarów przychodu rocznie.

Dodaj komentarz