Włoski Minister Spraw Wewnętrznych zapowiedział wojnę z “Cannabis Light” – kwiatami konopi siewnych

Wicepremier Włoch i minister spraw wewnętrznych obiecał zamknąć wszystkie sklepy, które sprzedają “Cannabis Light“, czyli kwiaty konopi zawierające poniżej 0,2% THC, które we Włoszech zostały zatwierdzone w 2017 roku.

Dziś zaczyna się wojna, ulica po ulicy, sklep po sklepie, dzielnica po dzielnicy, miasto po mieście” – powiedział wicepremier Włoch i minister spraw wewnętrznych Matteo Salvini, przemawiając na spotkaniu przedstawicieli organizacji zajmujących przeciwdziałaniem narkomanii.

Trzy sklepy zostały podobno zamknięte następnego dnia po oświadczeniu ministra, którego celem była bardziej intensywna kontrola sklepów sprzedających cannabis light.

W ostatnim czasie rosło napięcie między koalicją rządową pomiędzy League i Five Star Movement (M5S), które rywalizują ze sobą w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego.

„Nie możesz po prostu wstać rano i zamknąć sklepy sprzedające kwiaty konopi CBD. Powinniśmy pracować nad otwarciem nowych sklepów ”- odpowiedział Luigi Di Maio, lider M5S, a także minister rozwoju gospodarczego, polityki pracy i polityki społecznej.

Ze względu na podział władzy we Włoszech „Salvini nie może po prostu zamknąć legalnego przemysłu konopnego”, powiedział Marco Capiello, współzałożyciel CBD Enecta.

Co najwyżej może przeznaczyć dodatkowe zasoby, aby sprawdzić legalność tego, co jest sprzedawane w sklepach detalicznych. Robią to już od jakiegoś czasu, więc nie ma tu nic nowego.

Szkoda, że marnuje się na to zasoby, straszy firmy i inwestorów nagłówkami gazet, kiedy ten kwitnący i legalny przemysł tworzy miejsca pracy, badania i wiele innych pozytywnych rzeczy dla włoskiego społeczeństwa” – dodał Cappiello.

Podczas gdy Salvini wykorzystywał wiadomości o zamkniętych sklepach, aby pokazać, że „jest człowiekiem czynu”, nie jest to dokładne tym, co się wydarzyło. Zamiast tego, policja rekwiruje produkty to testów, aby sprawdzić, czy Cannabis Light zawiera dozwolone stężenie THC. Kiedy sklepy nie mają w ofercie innego asortymentu, to naturalne, że zostaną zamknięte, dopóki wyniki testów nie będą dostępne.

„Jeśli zawartość THC będzie poniżej 0,2%, policja będzie musiała zezwolić sklepom na kontynuowanie działalności. Ten sam szef policji robił to na długo przed komentarzami Salviniego. ” – stwierdził Federico Valla, współzałożyciel EasyJoint.

Dodaj komentarz