Berliński park wyznaczył strefy dla dilerów. Będą oznaczone różowymi liniami

Dilerzy narkotykowi w Berlinie otrzymają wyznaczone miejsca w parku w centrum miasta, gdzie będą mogli dokonywać transakcji. Wiele osób krytykuje ten pomysł, stwierdzając, że władze skapitulowały przed gangami imigrantów.

Od lat trwa debata na temat parku Görlitzer, popularnego miejsca spotkań w modnej dzielnicy Kreuzberg w południowej części Berlina, która przyciąga coraz większą liczbę dealerów narkotykowych. Mieszkańcy twierdzą, że niechętnie pozwolą dzieciom udawać się do parku Görlitzer.

Wieloletnia walka z dilerami na terenie parku nie powiodła się, więc zarządca parku zadeklarował obszary, na których dilerzy będą mieć pozwolenie na prowadzenie działalności. Obszary te będą oznaczoną różową linią.

fot. Scoopnest

Cengiz Demirci – zarządca parku powiedział, że różowe strefy oznaczałyby, że odwiedzający park – znany lokalnie jako Görli – nie byliby już zastraszani przez grupy dealerów, którzy tłumnie oferowali swoje produkty już przy samym wejściu do parku. Wyobrażacie sobie, że teraz grupy dilerów będą stać za różową linią i nie będą już zaczepiać odwiedzających park? Ja też nie.

Demirci powiedział, że znacznie skuteczniejszym rozwiązaniem byłoby, gdyby władze dały dealerom pozwolenia na pracę. Większość z nich to osoby ubiegające się o azyl, którzy nie mogą podjąć pracy, dopóki nie otrzymają pozwolenia na azyl.

Szefowie policji skrytykowali ten ruch. „To, co jest potrzebne, aby park był wolny od narkotyków i przestępstw, to stała obecność policji i sądownictwo” – powiedział Benjamin Jendro z berlińskiej policji w wywiadzie dla Bild.

Wcześniej władze Berlina obiecywały „zerową tolerancję” wobec dealerów narkotykowych w Parku Görlitzer, ale lokalni mieszkańcy donosili, że nic się nie zmieniło. W czwartek powiedzieli, że żaden z dealerów nie przestrzega nowych zasad.

Berliński park nie jest jedynym miejscem w Europie, gdzie grupy imigrantów sprzedają narkotyki i w ogóle się z tym nie kryją. Paryż, Barcelona, Frankfurt, Mediolan i inne europejskie miasta również borykają się z tym problemem i wydaje się, że przymykają na niego oko.

Chociaż w Polsce nie jest idealnie, to na dworcach nie pochodzą do nas grupy mężczyzn oferując “marihuanę, kokainę i hasz”, a w centrum miasta nie potykamy się o strzykawki pozostawione przez narkomanów. Odwiedzając wiele europejskich miast zauważyłem, że grupy dilerów działają bez żadnego skrępowania, a okazanie jakiegokolwiek zainteresowania skutkuje pojawieniem się kilku innych mężczyzn, którzy próbują wcisnąć nam narkotyki.

Dodaj komentarz