Las Vegas przeznaczy część zysków ze sprzedaży marihuany na pomoc bezdomnym

Urzędnicy z Las Vegas w stanie Nevada wykorzystają prawie 1,8 miliona dolarów z opłat licencyjnych za pozwolenie na uprawę i sprzedaż marihuany do finansowania programów dotyczących bezdomności.

Komisarze hrabstwa Clark jednogłośnie zagłosowali we wtorek za sfinansowaniem programu “ponownego zamieszkania”, którego pomysłodawcą jest organizacja HELP.

Organizacja HELP otrzyma prawie 856 000 $, z których sfinansuje 76 łóżek w Shannon West Homeless Youth Centre.

Centrum Homeless Youth Centre zapewnia zakwaterowanie w nagłych wypadkach i usługi dla młodzieży i młodych osób bezdomnych lub zagrożonych bezdomnością.

Prawie 931,000 USD zostanie wykorzystanych na dodanie 60 łóżek do programu, w którym przebywają ludzie po wypisaniu ze szpitala.

W budżecie na przyszły rok hrabstwo zarezerwowało 9,7 miliona dolarów na pomoc bezdomnym z prognozowanych opłat licencyjnych za uprawę i sprzedaż marihuany.

Nevada zalegalizowała marihuanę do celów rekreacyjnych w wyborach w 2016 r. Latem 2017 r. otwarto pierwsze sklepy z legalną marihuaną, a od tego czasu dorośli mogą jednorazowo kupić uncję marihuany, a także osiem gramów koncentratów.

Dodaj komentarz