Waporyzacja dla początkujących, czyli jak zacząć?

Waporyzacja to jedna z najlepszych znanych metod stosowania i przyswajania ziół. W tym miejscu opowiemy Wam, jak rozpocząć przygodę z waporyzacją, tak, aby cieszyć się nią od samego początku.

Waporyzacja, czyli co?

Jak wyjaśnia ekspert w tej dziedzinie Ryszard Fazowski ze sklepu VapeFully (https://www.VapeFully.com/pl), waporyzacja to nic innego jak podgrzewanie materiału roślinnego w celu wydobycia z niego substancji aktywnych w formie pary. Produkty poddane waporyzacji nie ulegają spalaniu, dzięki czemu nie powstają substancje rakotwórcze oraz smoliste. Dym to zupełnie coś innego niż para powstająca podczas waporyzacji – para jest nie tylko zdrowsza, ale jest również delikatniejsza dla dróg oddechowych. Warto dodać, że para niemal w całości składa się z aktywnych substancji roślinnych.

Zanim przystąpisz do zakupu i użytkowania waporyzatora, dobrze zapoznać się z dostępnym na rynku asortymentem. Należy zwrócić uwagę, jakie będzie jego przeznaczenie, ponieważ istnieją dwa podstawowe typy waporyzatorów: do koncentratów i do suszu.

Waporyzatory do suszu

Waporyzatory do suszu charakteryzuje często precyzyjna regulacja temperatury w szerokim zakresie. Sprawdzają się one najlepiej wśród miłośników waporyzacji ziół (np. melisa, rumianek). Urządzenia z węższą regulacją (tj 180-220°C) lepszą są przy wykorzystaniu ziół o stosunkowo wysokich temperaturach waporyzacji, nie poleca się ich natomiast do ziół lubiących niskie temperatury, np. mięty.

W sklepie VapeFully.com/pl dostępne są wysokiej jakości zioła w wielu różnych rodzajach. Jeśli zaś chodzi o koncentraty, jak wyjaśnia ekspert, można mieszać metody ich stosowania: wystarczy umieścić niewielki kawałek koncentratu pomiędzy dwiema warstwami suszu. Taka metoda nie jest jednak tak skuteczna, jak metoda druga, czyli stosowanie koncentratów w urządzeniu specjalnie przystosowanym do tego celu.

Waporyzatory do koncentratów

Mniejsze (najczęściej w kształcie długopisu) i tańsze waporyzatory przeznaczone są do koncentratów. Ich wygodne używanie pozwala w nowoczesny sposób pozyskiwać w trakcie inhalacji całą gamę substancji aktywnych, które są przy tym bardziej skoncentrowane – jest więc to sposób dający bardziej wyraziste efekty niż w przypadku inhalacji suszami roślinnymi.

Warto wiedzieć, że waporyzatory do koncentratów nie nadają się do tradycyjnych olejów CBD. Te ostatnie posiadają płynną konsystencję, co przez co mogą przeciekać do wnętrza urządzenia – w konsekwencji może to doprowadzić do uszkodzenia sprzętu.

Bezpieczeństwo

Przy wyborze waporyzatora bardzo ważna kwestią jest zwórcenie uwagi na poziom jakości wykonania vaporizera. To on gwarantuje bezpieczeństwo dla zdrowia.  Zdarza się, że znajdziemy na rynku sprzęt z niewłaściwych materiałów, które mogą topić się w trakcie inhalacji (np. G Pen, Titan 2 Hebe). Przestrzegamy także przed najtańszymi waporyzatorami: zdarza się, że przypalają susz, co skutkuje wytwarzaniem zwykłego dymu a to, jak wiadomo, przestaje być istotą waporyzacji.

Poznaj swój waporyzator

Przed pierwszym użyciem metody waporyzacji przygotuj się odpowiednio. Niewłaściwe stosowanie nowego waporyzatora może szybko zniechęcić do inhalacji. Dowiedz się więc o nim jak najwięcej – możesz bez trudu zasięgnąć opinii w internecie oraz skontaktować się z ekspertami VapeFully. Wiedza na temat m.in. stopnia zmielenia suszu, umieszczania go w komorze oraz intensywności wdechów w trakcie inhalacji może być bezcenna dla początkującego. Kilka czynników wpływa na stopień wydobycia aktywnych substancji z suszu, czyli skuteczności inhalacji oraz wielkości uzyskiwanych chmurek pary.

Burn-off, czyli zanim puścisz pierwszą chmurkę

Mimo ekscytacji spowodowanej pierwszym doświadczeniem waporyzacji, warto pohamować emocje i wykonać tzw. burn-off (przepalenie). Dzięki tej czynności pozbędziemy się niepożądanych pozostałości po procesie produkcyjnym a waporyzator zapewni od pierwszego zaciągnięcia się wysokiej jakości parę, pozbawioną nienaturalnego posmaku nowej elektroniki.

Jak wykonać burn-off najlepiej tłumaczy ekspert reprezentujący sklep VapeFully: to bardzo proste! Wystarczy, że na kilka minut włączymy waporyzator na najwyższym ustawieniu temperatury i pozwolimy mu pracować aż wyłączy się automatycznie. Następnie taki zabieg zazwyczaj należy kilkukrotnie powtórzyć. W zależności od materiałów, z których wykonana jest ścieżka pary, nasze urządzenie będzie wymagało jednej, kilku lub wielu sesji. Przepalenie ma znaczący wpływ na komfort inhalacji, ale także na nasze zdrowie. Dlatego zdecydowanie warto o nim pamiętać.

Chęć i wprawa

Kiedy już wykonacie pierwsze przepalenie, nadchodzi czas na pierwszą inhalację. Nie zrażajcie się jeśli pierwsza sesja nie będzie zbyt efektywna, nawet doświadczeni użytkownicy potrzebują czasu, żeby przyzwyczaić się do nowego urządzenia. Niektóre modele nie wymagają dużej uwagi w trakcie nauki ich użytkowania, inne natomiast potrzebują jej więcej, ale wszystko po to, aby technika Waszej inhalacji była najlepsza. Zdecydowana większość wymaga bardzo powolnego zaciągania się. Nie warto się zniechęcać – wraz z kolejnymi inhalacjami, będą one coraz bardziej efektywne. Im więcej doświadczenia nabierzesz, tym łatwiej będzi Ci opanować każdy kolejny waporyzator.

Gotowy na waporyzację?

Mamy nadzieję, że dzięki naszemu artykułowi będzie Ci łatwiej rozpocząć swoją przygodę z waporyzacją i będziesz mógł uniknąć podstawowych błędów, najczęściej popełnianych przez początkujących użytkowników. Kiedy już bez zastanowienia będziesz wykonywał inhalację, gwarantujemy, że efekty waporyzacji będą w pełni satysfakcjonujące i przyjemne. Jeśli wahasz się jeszcze, jaki waporyzator będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni, polecamy kontakt do doświadczonych ekspertów z VapeFully. Z radością podzielą się oni bezpłatnie z Tobą swoją wiedzą. Po wyborze waporyzatora zachęcamy także do zakupu w VapeFully.com najwyższej jakości produktów przeznaczonych do waporyzacji.

Dodaj komentarz