Amerykanie używają marihuany i produktów z konopi jako alternatywy dla leków na receptę

W zeszłym tygodniu Radius Global Market Research opublikował wyniki raportu na temat trendów w branży konopnej.

W badaniu wzięło udział ponad 2000 dorosłych w wieku powyżej 18 lat i odkryto, że między 2018 a 2019 rokiem odnotowano znaczny wzrost użycia konopi i produktów z konopi. Raport wykazał także, że Amerykanie używają marihuany i produktów z konopi jako alternatywy dla leków na receptę.

W grudniu 2018 r. konopie zostały zalegalizowane w ramach ustawy rolnej” – powiedziała Jill Gress, wiceprezes Radius Global Market Research. „Jako firma badawcza, która stara się być na bieżąco z najnowszymi tematami, byliśmy zainteresowani opublikowaniem takiego raportu, ponieważ branża szybko się rozwija, a wykorzystanie produktów z konopi szybko rośnie. Natknęliśmy się na bardzo interesujące odkrycia, zwłaszcza wśród demografii i struktur społecznych, których się nie spodziewaliśmy ”.

Amerykanie używają konopi jako zamiennik leków na receptę

Ogólny wniosek z raportu pokazuje, że dorośli Amerykanie coraz częściej używają marihuany, suszu CBD i innych produktów z konopi do celów medycznych. Na przykład:

  • 58% osób w wieku 55+ stwierdziło, że używa konopi w leczeniu bólu
  • 51% osób w wieku 18-34 lat twierdziło, że używa konopi w leczeniu bezsenności
  • 43% osób dorosłych w wieku powyżej 18 lat używa w celu poprawy zdrowia psychicznego
  • 29% dorosłych w wieku 18+ używa konopi, aby ograniczyć używanie leków na receptę

Inne interesujące fakty

Mężczyźni bardziej niż kobiety przywiązują się do marek, nawet jeśli marka nie sprzedaje jeszcze marihuany: 58% osób kupuje produkty od marek, którym ufa, ale mężczyźni częściej niż kobiety (62% w porównaniu z 55%). Ponadto ludzie częściej kupowali od znanych marek, które oferowały produkty z marihuany – na przykład Oreo rozważa wprowadzenie przekąsek CBD.

Im bogatsi są konsumenci marihuany, tym częściej chcą prowadzenia kolejnych badań nad marihuaną: 71% badanych zarabiających co najmniej 100,000$ rocznie stwierdziło, że chcą większej ilości badań, w porównaniu z 46% osób zarabiających 49,000$ lub mniej.

Jeśli jesteś żonaty, używasz więcej marihuany i chcesz większej ilości badań: konsumenci używający marihuany lub produktów z konopi w celu zmniejszenia uzależnienia od leków na receptę częściej są w związku małżeńskim (32%) niż singlem (25%). Badanie wykazało, że osoby pozostające w związku małżeńskim częściej stosowały konopie indyjskie (44%) w porównaniu z tymi, które nie są (37%).

Oryginalna grafika z podsumowaniem badań:

Dodaj komentarz