5$ za gram legalnej marihuany w Oregonie. 2000 ton nadwyżki doprowadziło do spadku cen

Problem stanu Oregon dotyczący nadmiaru zapasów marihuany z nadprodukcji zmusił ustawodawców do uchwalenia dwóch ustaw, które powstrzymają spadające ceny i zezwolą na eksport marihuany do stanów, w których jest ona legalna.

Marihuana w stanie Oregon została zalegalizowana w 2015 r. Stan prowadził liberalną politykę przyznawania licencji na uprawę, co miało zachęcić hodowców do wejścia na legalny rynek. Ustawodawcy nie przewidzieli, ze hodowcy wyprodukują tyle marihuany, że 4 miliony mieszkańców Oregonu potrzebowałoby co najmniej 6 lat, aby wypalić zapasy.

Chociaż liberalna polityka pomogła w likwidacji czarnego rynku, to duża liczba licencjonowanych producentów konopi w Oregonie doprowadziła do problemu z dużą nadprodukcją.

Problem z nadwyżką marihuany

Nadwyżka marihuany w Oregonie doprowadziła do tego, że średnia cena spadła w ciągu ostatnich trzech lat z 10 $ za gram w październiku 2016 r. do mniej niż 5 $ za gram w grudniu 2018 r.

Problemem jest nie tyle sama nadwyżka, co fakt, że spora część zapasów jest źle przechowywana, co prowadzi do powstawania pleśni i gnicia. Problemy z przechowywaniem nadmiaru zioła sprawiły, że wielu plantatorów postanowiło wykorzystać konopie do stworzenia ekstraktów, które łatwiej przechowywać.

Nowe przepisy dotyczące walki z nadwyżką marihuany w Oregonie

Aby rozwiązać problem nadmiernej podaży i niesprzedanej marihuany, ustawodawcy w Oregonie w zeszłym tygodniu zatwierdzili dwie ustawy.

Ustawa 218 przyznaje Oregon Liquor Control Board więcej uprawnień w zakresie równoważenia liczby licencji na uprawę marihuany na podstawie podaży i popytu.

Ustawa 582 upoważnia gubernatora do podpisywania umów na import i eksport marihuany do innych stanów.

W USA transport konopi do innych stanów jest nielegalny. Niektórzy twierdzą, że ustawa dotycząca eksportu marihuany z Oregonu będzie musiało zawierać ukłon w stronę Waszyngtonu lub wskazówki Departamentu Sprawiedliwości USA zezwalające na transfery międzystanowe.

Dodaj komentarz