W tym roku sprzedaż legalnej marihuany w Ameryce Północnej osiągnie 10 miliardów dolarów

Sprzedaż legalnej marihuany w Ameryce Północnej rośnie nawet szybciej, niż przewidywali eksperci. Najnowszy raport opublikowany przez Arcview Market Research wskazuje, że w 2017 roku sprzedaż legalnych konopi wzrośnie o 33% w stosunku do przychodów z 2016 roku, by w tym roku osiągnąć 10 miliardów dolarów przychodu.

Analitycy twierdzą, że przyszłoroczny przychód może wzrosnąć o jeszcze większy odsetek. Oczekuje się, że w 2018r. Kanada rozpocznie sprzedaż konopi do celów rekreacyjnych, a stan Nevada zintensyfikuje wysiłki na rzecz turystyki konopnej. Ale największy wzrost może być spowodowany dzięki Kalifornii, która w przyszłym roku rozpocznie sprzedaż marihuany do celów rekreacyjnych.

Rynek medycznej marihuany w Kalifornii jest już tak duży, jak rynek w Kolorado, Waszyngtonie i Oregonie łącznie – zgodnie z danymi publikowanymi przez BDS Analytics.

Biorąc pod uwagę wzrost ze strony Kalifornii i innych stanów, które najprawdopodobniej również zliberalizują prawo dotyczące konopi indyjskich (np. New Jersey), ArcView twierdzi, że do 2021 roku rynek legalnej marihuany w Ameryce Północnej osiągnie 25 miliardów dolarów.

“Oprócz kryptowalut, nie ma innej branży, która rośnie tak szybko jak sektor konopi indyjskich.” – powiedział Troy Dayton, dyrektor generalny The ArcView Group.

Dodaj komentarz