Indica czy sativa – która odmiana marihuany będzie dla Ciebie lepsza?

Czy pamiętasz jakiej odmiany marihuany ostatnio używałeś?Czy to była sativa czy indica? Większość ludzi nie ma pojęcia, jakie geny mają konopie, których używają. Można zapytać – “i co z tego? Co za różnica jakiego rodzaju używam?

Wszystkie odmiany marihuany mają inne geny i inaczej wpływają na umysł i ciało, a także mają inny zakres świadczeń medycznych. Jeśli używasz konopi indyjskich ważne jest, aby wiedzieć dokładnie jaki typ wywołuje pożądane dla Ciebie efekty.

Szczepy marihuany maja zakres od 100% genów sativa do 100% genów indica. Hybrydowe odmiany są krzyżówkami indiki i sativy (30% indica – 70% sativa, 50% – 50%, 80% – 20% sativa). Różne proporcje pozwalają na zróżnicowane efekty.

Co to jest indica i jak mi może pomóc?

Indica – szczepy te mają zwykle silny, słodki lub kwaśny zapach (np. OG Kush, Northern Lights) i zapewniają silny relaks i mocny haj, który może pomóc złagodzić ogólny niepokój (zbyt wysoka proporcja THC:CBD może go jednak nasilić), bóle i zaburzenia snu ( to tylko kilka z medycznych zalet).

Indiki są bardzo skuteczne w łagodzeniu bólu i są często stosowane w leczeniu bezsenności przez wiele osób. Pacjenci stosujący medyczną marihuanę najczęściej używają odmian indica późnym wieczorem przed snem. Wiele osób w naszej społeczności wie, że powoduje ona uczucie senności i zmęczenia – idealny stan przed dobrze przespaną nocą.

Korzyści cannabis indica:

-łagodzi niepokój i stres
-rozluźnia mięśnie
-łagodzi skurcze
-łagodzi bóle głowy i migreny
-łagodzi bóle

Indica pochodzi z krajów znanych z hash kultury, takich jak Maroko, Afganistan, Nepal i Turcja. Jedne z najbardziej popularnych odmian indica to Kush, Northern Lights i White Widow.

Co to jest sativa i jak mi może pomóc?

Szczepy sativa mają zwykle bardziej trawiasty zapach. Większość pacjentów uważa, że odmiany marihuany typu sativa powodują wysokoenergetyczny i kreatywny haj, dlatego najlepiej nadają się do spożycia w ciągu dnia.

“Faza” z sativy jest pełna kreatywności i energii. Wielu artystów wykorzystuje efekty spowodowane sativą do tworzenia obrazów, muzyki i innych artystycznych działalności.

Korzyści cannabis sativa:

-walka z depresją
-kreatywność
-pobudzenie i energia
-polepsza skupienie
-poczucie euforii i łatwości

Oryginalne szczepy sativa pochodzą z krajów takich jak Kolumbia, Meksyk, Tajlandia i wielu krajów Afryki.

Najpopularniejsze odmiany sativa to Sour Diesel i Jack Herer.

Następnym razem, kiedy nie będziesz wiedział co wybrać – czy indike czy sative – przypomnij sobie tę podręczną grafikę.

Różnice między odmianami indica i sativa

Dodaj komentarz