Sprzedaż legalnej marihuany 20 kwietnia (420) przekroczyła wszelkie rekordy

Sprzedawcy legalnej marihuany spodziewali się, że 20 kwietnia w święto konsumentów trawki sprzedaż będzie wyższa niż zwykle. Ale eksperci nazywają ten dzień, dniem największej sprzedaży marihuany w historii.

20 kwietnia – znany jako 420 – od dawna jest dniem, w którym entuzjaści konopi używają ich do celebracji, ale kiedy coraz więcej stanów legalizuje marihuanę, rośnie również liczba konsumentów zioła. Szacuje się, że w piątek na Denver’s Civic Center Park czekało 70 000 uczestników, którzy równo o 16:20 odpalili jointa.

Platforma sprzedaży marihuany – LeafLink przewiduje, że sprzedawcy detaliczni w USA podczas tegorocznej uroczystości 420 wygenerowali przychów w wysokości 1,17 miliarda dolarów!

Flowhub, kolejna platforma sprzedażowa, poinformowała, że ogólnokrajowa sprzedaż była o 51% wyższa niż normalnie i 30% wyższa, w porównaniu do ubiegłorocznej sprzedaży 20 kwietnia.

Według raportu BDS Analytics z lutego, roczne wydatki na legalne konopie indyjskie w Ameryce Północnej zostaną niemal pięciokrotnie zwiększone w ciągu następnej dekady, z 9,2 mld $ w 2017 r. Do około 47,3 mld $ w 2027 r. Raport przewiduje, że światowy rynek konopi indyjskich do 2027 r. będzie wart ponad 57 miliardów dolarów (38,3 miliardów dolarów na marihuanę do celów rekreacyjnych, 19,1 miliardów na medyczną marihuanę).

Każdego roku 20 kwietnia jest największym dniem sprzedaży legalnej marihuany, a dni, w których sprzedaż marihuany wykracza poza normę to Święto Dziękczynienia, Święta Bożego Narodzenia i Black Friday. Odkąd w styczniu 2014 r. Kolorado stało się pierwszym stanem, który zalegalizował marihuanę rekreacyjną, sprzedaż legalnej trawki i produktów z konopi indyjskich rośnie z roku na rok.

Chociaż oficjalne dane dotyczące sprzedaży marihuany 4/20 powinny zostać opublikowane przez organy regulacyjne w nadchodzącym miesiącu, to prognozy analityków mają bardzo małą granicę błędu.

 

Dodaj komentarz