Farmerzy z Oregonu mają nadwyżkę 500 ton marihuany, z którą nie wiedzą co zrobić

Nigdy nie było lepszego czasu na zakup marihuany w stanie Oregon, albo gorszego czasu, aby zostać hodowcą konopi lub właścicielem sklepu z legalną trawkę. W całym stanie Oregon sklepy obniżyły ceny zioła o połowę do 700 dolarów za 450g, czyli około 4-5 dolarów za gram, aby pozbyć się nadwyżek.

W ubiegłym roku hodowcy z Oregonu wyprodukowali ponad 500 ton marihuany, czyli trzy razy więcej, niż zdołali skonsumować klienci. W rezultacie osoby, które zainwestowały 250.000 w farmę marihuany, oczekując zwrotu w wysokości 1500$ za funt (453g), musiały sprzedać swoje zapasy na aukcji, a kupujący proponowali cenę 100 dolarów za funt.

Aby pozbyć się nadwyżki 500 ton konopi indyjskich, która obecnie zalega w magazynach i sklepach w całym stanie, 4 142 776 obywateli Oregonu musiałoby spożyć 120,69g marihuany.

Po raz pierwszy od momentu legalizacji trawki w stanie Oregon, ceny legalnych konopi spadły z kilkunastu dolarów za gram w 2015 roku do 4 dolarów w 2018 roku. Gram legalnej marihuany kosztuje więc mniej niż lampka wina.

Hodowcy stoją teraz przed sporym wyzwaniem. Nie mogą ogłosić bankructwa, ponieważ na poziomie federalnym marihuana wciąż jest nielegalna. Niektórzy sprzedają swoje farmy inwestorom spoza stanu Oregon, a inni sprzedają susz na czarnym rynku lub nielegalnie eksportują go do innych stanów. Wielu z nich twierdzi, że legalizacja na poziomie federalnym rozwiązałaby ten problem, ponieważ mogliby eksportować marihuanę do stanów, w którym towaru brakuje.

Eksperci twierdzą, że szansą na uratowanie niewielkich farm jest ograniczenie licencji na uprawy. Obecnie w stanie Oregon jest 963 licencjonowanych hodowców konopi do celów rekreacyjnych, a kolejne 910 czeka na zatwierdzenie przez Oregon Liquor Control Commission.

Dodaj komentarz