DEA twierdzi, że syntetyczne THC jest bezpieczniejsze od naturalnego THC

Syndros to płynny substytut marihuany zawierający syntetyczną wersję tetrahydrokannabinodu (THC), otrzymał mniej restrykcyjną kategorię narkotyków niż naturalna marihuana.

Płyn został opracowany przez firmę farmaceutyczną InSys Therapeutics z siedzibą w Arizonie, firmę zajmującą się produkcją syntetycznego opioidu – Fentanyl, który jest około 100 razy silniejszy niż morfina.

Syntetyczna marihuana bezpieczniejsza od naturalnej?! To kpina

Syndros uzyskał wcześniej zgodę FDA (Food and Drug Administration), a DEA (Drug Enforcement Administration) przyznało mu klasyfikację Schedule II. Marihuana ma obecnie tę samą klasyfikację jak heroina (Schedule I) – co oznacza, że ma “duży potencjał do nadużyć” i “brak akceptowanego użytku medycznego”.

Pomimo wielu zarzutów, DEA odrzuciło dwie próby przeklasyfikowania marihuany, chociaż agencja najwyraźniej nie miała problemu z nadaniem Syndrosowi niższej klasy klasyfikacji. Harmonogram II oznacza, że użytkownicy mogą doświadczyć “zwiększonego ryzyka wystąpienia poważnych zdarzeń niepożądanych”. Narkotyki z grupy Schedule II mogą także “potencjalnie doprowadzić do przedawkowania.”

Tymczasem marihuana, która rośnie naturalnie, nie jest toksyczna i nie ma możliwości jej przedawkowania, nadal jest w grupie narkotyków razem z heroiną.

Chcieli, aby marihuana pozostała nielegalna

InSys Therapeutics w zeszłym roku przekazał 500 000 $ na udaną kampanię mającą na celu nie dopuszczenie do ewentualnej legalizacji marihuany w Arizonie. W tym czasie firma twierdziła, że legalizacja zagrozi ” bezpieczeństwu mieszkańców Arizony, a zwłaszcza dzieci“.

Wiele osób związanych z firmą InSys miało kłopoty z prawem. W grudniu, były dyrektor generalny InSys i grupa sześciu innych byłych dyrektorów została aresztowana za przekupywanie lekarzy, oszukiwanie towarzystw ubezpieczeniowych i wiele innych. 40-letni były dyrektor generalny Michael Babich, został aresztowany za wymuszanie haraczy i inne przestępstwa.

Według prokuratorów federalnych w Massachusetts, InSys Therapeutics był odpowiedzialny za rozdawanie ogromnych łapówek lekarzom prowadzącym kliniki zwalczania bólu, aby przepisywali Fentanyl pacjentom nienowotworowym.

Dodaj komentarz